śr.. lis 29th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Na Maszyny – co warto wiedzieć?

2 min read

Potrzebujesz maszyn do swojej firmy, lecz nie wiesz skąd wziąć środki na ich zakup? A może bierzesz pod uwagę leasing, ale nie wiesz, czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie? W niniejszym tekście prezentujemy bardzo przydatne informacje o leasingu maszyn.

Leasing – o czym mowa?

Leasing to bardzo często stosowane w biznesie rozwiązanie. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż pozwala w wygodny sposób nabyć potrzebne do działalności sprzęty, wyposażenie lub flotę samochodową. Na czym dokładnie polega? Leasing opiera się na umowie cywilnoprawnej, pomiędzy leasingobiorcą oraz leasingodawcą. Na jej podstawie leasingodawca udostępnia leasingobiorcy samochody, maszyny lub urządzenia, a w zamian leasingobiorca płaci co miesiąc raty za ich użytkowanie. Umowa ta zawierana jest na czas określony, a po jej wygaśnięciu leasingobiorca może wykupić przedmiot leasingu po bardzo przystępnej cenie. Leasing Na Maszyny, jeśli wybierzemy, to przedmiotem leasingowej umowy będą maszyny i to właśnie je będzie można wykupić po cenie niższej niż ta rynkowa.

Leasing Na Maszyny – jakie maszyny można leasingować?

Leasing Na Maszyny to bardzo szerokie pojęcie, więc ktoś, kto dopiero rozważa leasing, może mieć trudności z określeniem, czy akurat jego maszyny też obejmuje oferta. Jakie w takim razie maszyny można leasingować? Ogólnie mówiąc, można wyleasingować wszystko, co ma zastosowanie w biznesie – zarówno nowe, jak i używane. Najczęściej przedmiotem leasingu są samochody – od osobowych, po dostawcze i ciężarowe. Jednak leasingować można także maszyny, a w szczególności maszyny do: piekarstwa i cukiernictwa, medycyny i stomatologii, poligrafii, przetwórstwa tworzyw sztucznych, obróbki metalu, obróbki drewna, czy maszyn leśnych. W tym miejscu warto też wspomnieć, że przedmiotem leasingu może być też wyposażenie do biura, sprzęt komputerowy, meble oraz oprogramowanie. Firmy leasingowe stale powiększają swoją ofertę, ponieważ chcą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.