śr.. lis 29th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Dla Osób Prywatnych, czyli kilka słów o leasingu konsumenckim

2 min read

Leasing jest pojęciem bardzo szerokim, co oznacza, że możemy mieć do czynienia z jego różnego typami. Leasing może różnić się konstrukcją umowy, przedmiotem leasingu, jak również tym, kto występuje w stronach umowy. Jednym z coraz częściej wykorzystywanych form leasingu jest leasing dla osób prywatnych, znany pod określeniem leasingu konsumenckiego. Czym jest? Kto może skorzystać z leasingu konsumenckiego? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Leasing Dla Osób Prywatnych – czym jest?

Leasing Dla Osób Prywatnych, zwany leasingiem konsumenckim jest jedną z odmian leasingu, z którego mogą korzystać osoby indywidualne, nieprowadzące działalności gospodarczej. Jego zasady nie różnią się od leasingu, który znają przedsiębiorcy, a więc leasingodawca udostępnia leasingobiorcy przedmiot leasingu na określony czas i za comiesięczną ratę. Wszystkie warunki leasingu opisane są w umowie, która obowiązuje sztywno przez cały okres jej trwania. Przedmiotem leasingu może być praktycznie wszystko. Najczęściej osoby prywatne wybierają samochody nowe lub używane, ale można też spotkać się, z tym że leasingują sprzęt komputerowy, sprzęt ogrodowy, a nawet wyposażenie domu/mieszkania. Po wygaśnięciu umowy leasingobiorca może nabyć przedmiot, który do tej pory użytkował na bardzo korzystnych warunkach.

Leasing Dla Osób Prywatnych – dla kogo takie rozwiązanie?

Leasing Dla Osób Prywatnych to produkt dedykowany osobom fizycznym, które nie mają na siebie zarejestrowanej działalności gospodarczej. Kto w takim razie może korzystać z leasingu konsumenckiego? Tak naprawdę każdy, kto uzna takie rozwiązanie za lepsze od kredytu lub kupowania. Chciałbyś zmienić samochód na lepszy lub przestronniejszy? Twój sprzęt komputerowy się zepsuł i nie chcesz inwestować w zakup nowego? A może po prostu właśnie wprowadziłeś się z rodziną do nowego domu i chciałbyś go wyposażyć bez zbyt dużego wydatku?

Każdy z wymienionych powodów jest dobry, by skorzystać z leasingu dla osób prywatnych. Czy to zrobimy, zależy tylko od nas.