śr.. lis 29th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Dla Firm – jakie ma zalety?

2 min read

Zastanawiasz się, czy leasing to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy? Poniżej przedstawiamy kilka zalet leasingu. Zapoznaj się z nimi koniecznie. Może dzięki temu uda Ci się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Leasing Dla Firm zapewnia możliwość wliczenia go w koszty firmy

Do największych zalet leasingu należy możliwość wliczenia go w koszty bieżącej prowadzenia działalności lub amortyzacji. W praktyce oznacza to niższą podstawę naliczenia podatku dochodowego.

Leasing nie obciąża zdolności kredytowej

Kolejną, jakże ważną zaletą leasingu jest fakt, że nie ma żadnego wpływu na zdolność kredytową. Co to oznacza? Jeśli będziemy potrzebować dodatkowego wsparcia z banku lub instytucji pozabankowej, nie musimy się martwić, że przez leasing, nie zostanie nam przyznane dofinansowanie. Leasing nie obniża naszej zdolności kredytowej.

Leasing Dla Firm wygodnym rozwiązaniem

Leasing Dla Firm to bardzo wygodne i efektywne rozwiązanie w zakresie finansowania środków trwałych. Wiele firm, w szczególności tych dopiero rozkręcających działalność, lub ciągle inwestujących w rozwój firmy, z reguły nie mają wolnych środków na zakup potrzebnego sprzętu, wdrożenie nowych technologii lub stworzenie floty samochodowej. Mając do wyboru zaciąganie kredytów, a leasingowanie potrzebnego wyposażenia, zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem okazuje się leasing. Nie dość, że pozwala rozłożyć swoje wydatki, to jeszcze ułożyć harmonogram spłat zgodny z możliwościami firmy.

Leasing Dla Firm daje możliwość korzystania z najlepszych rozwiązań

Leasing Dla Firm zapewnia dostęp do najlepszych rozwiązań na rynku. I tak na bardzo wygodnych warunkach można leasingować najnowszej generacji sprzęt komputerowy, wysokiej jakości samochody, różnego typu maszyny lub nawet wyposażenie biura. Warto mieć na uwadze, że leasingować można praktycznie wszystko, co ma związek z prowadzeniem biznesu. Jedyne, co trzeba zrobić, to znaleźć dla siebie odpowiednią firmę leasingową, która zapewni nam potrzebne rozwiązania.