wt.. cze 25th, 2024

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Samochody Używane – czy da się wziąć w leasing używane pojazdy?

2 min read

Udało Ci się znaleźć używany samochód po bardzo korzystnej cenie, ale brakuje Ci środków na zakup? A może bierzesz pod uwagę leasing, ale nie masz pewności, czy używane samochody można leasingować? Zachęcamy do krótkiej lektury! W poniższym tekście prezentujemy przydatne informacje.

Leasing samochodów – czym jest?

Leasing to ostatnio często pojawiający się temat. Czym jest? Leasing to rodzaj umowy cywilnoprawnej zawieranej pomiędzy leasingodawcą i leasingobiorcą. Na jej podstawie leasingodawca udostępnia samochód leasingobiorcy na określony czas i za określoną miesięczną ratę. Wszystkie warunki – zarówno czas trwania umowy, jak i wysokość rat, określone są jasno w umowie, która w trakcie leasingu nie podlega zmianom.

Co można wziąć w leasing?

Tak naprawdę firmy leasingowe mają bardzo dobrze rozbudowaną ofertę, co w praktyce oznacza, że leasingować możemy praktycznie wszystko. Najczęściej przedmiotem leasingu są samochody – od osobowych, po dostawcze i ciężarowe. Jednak leasing daje o wiele szersze możliwości, więc leasingować można też maszyny, sprzęt komputerowy, linie produkcyjne, maszyny, sprzęt budowlany, a nawet wyposażenie biura.

Leasing Samochody Używane – czy jest możliwy?

Najczęściej przedmioty leasingu są nowe. Jednak firmy leasingowe są otwarte na potrzeby swoich klientów, więc aby zadowolić ich wszystkich, często poszerzają swoją ofertę. Co to dokładnie oznacza? Leasing Samochody Używane jest możliwy. Jedyne co trzeba zrobić to po prostu znaleźć firmę leasingową, która w swojej ofercie ma także leasing pojazdów używanych.

Leasing Samochody Używane – jak wygląda?

Jak dokładnie wygląda leasing samochodów używanych? Leasing Samochody Używane w teorii nie różni się od leasingu pojazdów nowych. Tutaj również leasingobiorca wybiera sobie pojazd, a leasingodawca pokrywa jego zakup i udostępnia go na podstawie warunków zawartych w umowie. Jedyne, o czym należy wiedzieć, to, że samochód używany nie może ten być starszy niż 4-5 lat, a czas umowy wraz z wiekiem auta nie może przekroczyć 8 lat.