śr.. lis 29th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Samochodów Używanych

2 min read

Marzy Ci się zmiana samochodu, lecz ceny aut używanych znacznie wykraczają poza Twój budżet? Koniecznie pomyśl o leasingu!

Leasing Samochodów Używanych – czym jest?

Z reguły większość osób decyduje się na leasing samochodów nowych. To oczywiście ich wybór, ale są też takie osoby, które preferują samochody używane i to właśnie one powinny wiedzieć, że kredyt nie jest jedyną szansą na zmianę samochodu. Leasing Samochodów Używanych też istnieje. Czym jest? Ogólnie mówiąc, leasing jest rodzajem umowy cywilnoprawnej zawieranej pomiędzy leasingodawcą (finansującym) a leasingobiorcą (korzystającym), na podstawie której leasingodawca udostępnia leasingobiorcy samochód za comiesięczną opłatę. Leasing samochodów używanych nie odbiega od ogólnych zasad. Nadal zawierana jest umowa, leasingobiorca płaci też comiesięczne raty. Jedynie w kwestii przedmiotu leasingu, czyli samochodu można zauważyć zmiany. Z racji tego, że przedmiotem leasingu jest pojazd używany, trzeba wiedzieć, że samochód, który można leasingować nie może być starszy niż 4-5 lat, a okres trwania umowy i wiek pojazdu nie może przekroczyć 8 lat. Tylko nieliczne instytucje zgadzają się na leasingowanie starszych pojazdów i wtedy maksymalny wiek samochodu i okres trwania pojazdu nie może przekroczyć 10 lat.

Leasing Samochodów Używanych – jakie samochody można wziąć w leasing?

Jakie dokładnie pojazdy można wziąć w leasing? Takie, jakie chcemy lub potrzebujemy. Leasingować można zarówno używane pojazdy osobowe, dostawcze, jak i ciężarowe. Leasing Samochodów Używanych udostępniany jest po to, byśmy mieliśmy dostęp do takich pojazdów, które chcemy użytkować i warto o tym pamiętać. Oczywiście niektóre firmy z góry określają, jakie samochody mogą leasingować, ale po to udostępniają swoje oferty, by każdy mógł się z nimi na spokojnie zapoznać. Aby zaoszczędzić sobie czasu i uniknąć rozczarowania, lepiej od razu ustalić, która oferta firmy leasingowej będzie dla nas odpowiednia i się do niej zgłosić z upatrzonym modelem pojazdu oraz wstępnie ustalonym harmonogramem spłat.