pt.. lut 3rd, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Auta – warto czy nie?

2 min read

W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się o leasingu. Z takiej formy finansowania korzystają zarówno osoby prowadzące działalność gospodarczą, jak i osoby prywatne. Czym dokładniej jest leasing, ile trwa cała formalność i czy w ogóle warto brać leasing pod uwagę? Sprawdzamy!

Pojęcie leasingu samochodowego

Leasing Auta jest formą umowy cywilnoprawnej zawieranej na czas określony pomiędzy finansującym (leasingodawcą) a korzystającym (leasingobiorcą). Polega na tym, że firma leasingowa oddaje pojazd w użytkowanie leasingobiorcy w zamian za comiesięczną ratę. Wysokość tej raty również zawarta jest w umowie, jest stała, co oznacza, że z góry wiemy, ile będziemy płacić co miesiąc za użytkowanie samochodu. Po wygaśnięciu umowy leasingu możemy wykupić samochód po przystępnej cenie, gdyż kwota wykupy z reguły jest bardzo niska, niższa nawet niż wartość rynkowa danego pojazdu.

Leasing Auta – warto czy nie?

Leasing Auta – ile trwa procedura?

Wydanie decyzji o przyznaniu lub odmowie finansowania trwa zwykle do kilku godzin od złożenia wniosku. Oznacza to, że praktycznie tego samego dnia możemy się poznać decyzję firmy leasingowej. Później pozostaje już tylko podpisanie umowy i dopięcie wszystkich szczegółów, w tym między innymi rejestracja pojazdu przed leasingodawcę, zapłata za niego dostawcy i możemy odbierać samochód.

Leasing Auta – czy warto?

Leasing Auta to bez wątpienia jeden z lepszych sposobów na zapewnienie sobie dostępu do wysokiej jakości samochodów przy bardzo niskim nakładzie finansowym. Czy więc warto się na niego zdecydować? Jak dla nas odpowiedź jest oczywista – TAK! Leasing samochodowy to rozwiązanie praktycznie dla każdego, zarówno dla rekinów biznesowych, którzy chcą regularnie zmieniać samochody i imponować swoim współpracownikom lub partnerom biznesowym, jak również dla mniejszych firm, które po prostu nie stać na zakup nowej floty dla swojej firmy. Nie zapominajmy również, że z leasingu mogą też korzystać osoby prywatne, więc to również szansa na spełnienie marzeń.

Te publikacje mogą Cię zainteresować