czw.. lis 21st, 2024

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Aut Używanych – jak wygląda?

2 min read

Leasing aut nowych jest bardzo popularnym sposobem na sfinansowanie wymarzonego pojazdu. A czy można wziąć w leasing pojazdy używane? Okazuje się, że tak. Na czym to dokładnie polega? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Leasing samochodów szansą na wymarzone auto

Temat leasingu poruszany jest tam, gdzie szuka się alternatywnych sposobów na sfinansowanie pojazdu. Z reguły przedmiotem leasingu są nowe pojazdy, ale widząc ogromne zainteresowanie używanymi pojazdami, firmy leasingowe poszerzyły swoją ofertę i tak w leasing można wziąć również pojazd z rynku wtórnego. Dlaczego właśnie leasing? Leasing Aut Używanych to dla wielu osób jedyny sposób na spełnienie marzeń o posiadaniu samochodów. Brak oszczędności to coś, z czym borykają się nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorcy i osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze.

Leasing Aut Używanych – jak to wygląda?

Leasing Aut Używanych jak to wygląda w praktyce? Czy formalności ubiegania się o leasing pojazdów używanych różni się od tego, gdy przedmiotem leasingu jest nowy samochód? To tylko nieliczne pytania, które zadają sobie osoby rozważające leasing. Jak więc to wszystko wygląda? Tak naprawdę formalności wyglądają podobnie, leasingobiorca wyszukuje pojazd, który go interesuje, a następnie zgłasza się do wybranej firmy leasingowej i wnioskuje o sfinansowanie zakupu. Następnie, jeśli wydana zostanie pozytywna decyzja, omawiane są warunki leasingu i zgodnie z nimi zostaje spisana na czas określony umowa. Leasingobiorca zgodnie z nią zobowiązuje się płacić leasingodawcy raty w równych miesięcznych kwotach przez określony czas. Jest jednak coś, o czym należy wiedzieć, zanim będziemy wnioskować o leasing aut używanych. O czym mowa? Samochód nie może być zaawansowany wiekowo – optymalny wiek samochodu to 4-5 lat, przy czym jego wiek oraz okres trwania umowy nie może przekroczyć zwykle 8 lat. Tylko nieliczne firmy zgadzają się finansować pojazdy starsze i tutaj okres użytkowania i wiek maksymalnie mogą sumować się do 10 lat.