wt.. cze 25th, 2024

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Auta Używane alternatywą dla kupna samochodu

2 min read

Dla wielu osób zakup samochodu to zbyt duży wydatek, zwłaszcza za gotówkę. Co wtedy? Czy trzeba rezygnować z marzeń? A może brać kredyt lub odkładać latami, by marzenie spełnić? Na wszystkie pytania odpowiedź brzmi NIE! Przecież istnieje leasing!

Leasing – czym jest?

Leasing jest odpowiedzią na potrzeby tych, których nie stać na zakup samochodu. Czym jest? Pod pojęciem leasingu kryje się rodzaj umowy cywilnoprawnej, na podstawie której leasingodawca zgadza się udostępnić leasingobiorcy samochód w zamian za comiesięczną ratę. Umowa ta zawierana jest na określony czas, raty do płacenia są stałe i w trakcie umowy nie podlegają negocjacjom. Przedmiotem leasingu mogą być zarówno pojazdy nowe, jak i używane, ale łączna suma ich wieku oraz okresu użytkowania zwykle nie może przekroczyć 8-10 lat. Warto o tym wiedzieć, zanim zdecydujemy się zgłosić do firmy leasingowej.

Leasing Auta Używane – kto może skorzystać?

Leasing Auta Używane to rozwiązanie dla każdego. Przede wszystkim leasing może wyjść na korzyść przedsiębiorcom, ponieważ by stworzyć własną flotę samochodową wcale nie muszą ich kupować. Wystarczy wyleasingować wybrane przez siebie samochody, a gdy okres umowy się skończy, można je wymienić na kolejne. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia fakt, że można go wliczyć w koszty prowadzenia działalności. Co więcej, nie ma też wpływu na zdolność kredytową, więc mogą o nim pomyśleć także średniej wielkości firmy, jak i te małe oraz jednoosobowe działalności gospodarcze. Leasing to także dobre rozwiązanie dla osób prywatnych, których po prostu nie stać na zakup pojazdu. Biorąc go w leasing, można dostosować wysokość rat do swoich możliwości finansowych, a gdy umowa się skończy, kupić lub wymienić na nowszy model.