czw.. lip 25th, 2024

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Lokaty Ranking, jako sposób na wybranie najkorzystniejszej oferty

2 min read

Posiadasz oszczędności, które chciałbyś dobrze zainwestować? A może rozważasz lokatę, lecz nie wiesz, która oferta banku jest najkorzystniejsza? W tym dylemacie nieoceniony może okazać się ranking lokat.

Czym są lokaty?

Lokaty bankowe są produktem finansowym, który pozwala zarobić w bezpieczny sposób na swoich oszczędnościach. Lokaty bankowe opierają się na umowie na czas określony, na podstawie której przekazujemy bankowi określoną kwotę pieniędzy, a bank po wygaśnięciu umowy zobowiązuje się do ich zwrotu wraz z odsetkami. Plusem takiego rozwiązania jest gwarancja niezmienności oprocentowania przez cały okres trwania lokaty. Niestety w gąszczu tak wielu ofert od różnego typu banków ciężko jest znaleźć odpowiednią dla siebie lokatę, taką, która ma wysokie oprocentowanie i zapewni odpowiednie zyski. Przejrzenie ich wszystkich byłoby bardzo czasochłonne. Aby zaoszczędzić sobie czasu i nerwów, warto więc pomyśleć o specjalistycznych narzędziach. Lokaty Ranking, bo to właśnie o nim mowa, zapewnia możliwość szybkiego przejrzenia ofert w jednym miejscu i wybranie dla siebie tej najkorzystniejszej.

Lokaty Ranking, jako sposób na wybranie najkorzystniejszej oferty

Lokaty Ranking – jak działa?

Lokaty Ranking to przede wszystkim narzędzie bardzo proste w obsłudze, więc nawet początkujący użytkownik komputera nie będzie miał problemów z opanowaniem jego działania. Co więcej, jest on codziennie aktualizowany, co oznacza, że tutaj zawsze znajdziemy aktualne oferty najlepszych lokat. Jak on dokładnie działa? Jedyne co trzeba zrobić to wybrać kwotę, na jaką chcemy otworzyć lokatę bankową, wskazać interesujący nas okres, na jaki chcemy ulokować pieniądze i gotowe. Możemy rozpocząć przeglądanie poszczególnych ofert i jeśli któraś nas w szczególności zainteresuje, możemy sprawdzić szczegółowe informacje. Ranking bardzo często zawiera również dodatkowe filtry i tak na przykład dzięki nim możemy zawęzić wyniki wyszukiwania do tych ofert, które nie wymagają od klientów zakładania konta osobistego, nie są promocją dla nowych środków ani też nie są promocją dla nowych klientów.