pt.. kwi 12th, 2024

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Lokaty Internetowe – depozyty zakładane w wygodny sposób

2 min read

Szukasz lokaty, którą będziesz mógł założyć w wygodny sposób? Pomyśl o lokatach internetowych!

Lokaty Internetowe – czym są?

Lokaty Internetowe to depozyty terminowe, które na tle tradycyjnie zakładanych lokat terminowych wyróżnia kanał dystrybucji. Jak sama nazwa wskazuje, lokaty internetowe odbywają się elektroniczną drogą, a więc by je założyć, nawet nie musimy odwiedzać okienka oddziału bankowego, by założyć lokatę. Oczywiście lokata internetowa jest realna, nie jest produktem wirtualnym, więc zakładając ją online, również wiążemy się z bankiem umową, którą obie strony muszą przestrzegać. W lokach tradycyjnych, czyli tych zakładanych w bankach, środki przelane na rachunek są zabezpieczone gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 tys. euro. Oznacza to, że nawet jeśli bank zbankrutuje, środki nie przepadną, lecz wrócą do nas. Pod względem bezpieczeństwa lokaty internetowe są chronione na podobnych zasadach, więc również możemy być pewni, że będą bezpieczne.

Lokaty Internetowe – jak założyć lokatę internetową?

Lokaty Internetowe zakłada się w bardzo łatwy sposób. Na początek należy wybrać interesującą nas lokatę, np. z rankingu lub porównywarki lokat. Po przejściu na stronę wybranego banku należy zapoznać się z informacjami i regulaminem lokaty. Jeśli warunki są dla nas jasne i co najważniejsze, odpowiadają nam, wyrażamy chęć założenia lokaty. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza założenia lokaty. Aby to zrobić, musimy podać swoje dane osobowe, wybrać też parametry lokaty, czyli np. określić termin, na jaki ją zakładamy, a później przelać środki na wskazany rachunek lokaty. Gdy środki dotrą na rachunek banku, lokata zostaje aktywowana. Co ciekawe, na bieżąco możemy monitorować saldo założonego depozyty na platformie internetowej swojego banku.

Lokaty Internetowe to innowacyjny sposób zakładania lokat, bez konieczności wizyty w oddziale banku, stania w kolejkach i tracenia cennego czasu. Wszystko od ręki, w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.