niedz.. mar 26th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Lokaty Bez Konta – da się założyć lokatę bez zakładania konta czy nie?

2 min read

Lokaty to bardzo popularne produkty bankowe. Jednak czy mamy szansę założyć je bez konta osobistego lub oszczędnościowego? Sprawdzamy!

Lokaty bankowe – czym są?

Zanim przejdziemy do lokat bez konta, warto określić, czym w ogóle są te lokaty bankowe? Pod ich nazwą kryją się produkty, które w swojej ofercie ma większość banków działających na terenie naszego kraju. Lokaty bankowe pozwalają na bezpieczne przechowywanie gotówki i ich powiększenie. Zasada działania lokaty jest prosta, wpłacamy określoną kwotę pieniędzy na oprocentowane konto na pewien czas – 3 miesiące, 6 miesięcy lub 12 miesięcy. Po upływie tego czasu bank zwraca nam pieniądze powiększone o odsetki z oprocentowania.

Lokaty Bez Konta – mamy szansę na lokatę bez konta?

Lokaty w swojej istocie są odrębnymi produktami bankowymi, więc nie powinny powodować żadnych niejasności. W praktyce okazuje się zupełnie inaczej, bardzo często, by z nich skorzystać, banki wymagają posiadanie innych produktów finansowych. Lokaty Bez Konta, czy da się założyć lokatę bez posiadania konta w danym banku? Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od danego banku. Niektóre instytucje mogą uzależnić możliwość otwarcia lokaty od tego, czy spełnimy dodatkowe warunki, a wśród nich może znaleźć się konieczność posiadania konta osobistego lub oszczędnościowego.

Czy to oznacza, że nie mamy szans na lokatę bez konta?

Oczywiście, że nie! Bo obok tych banków, które chcą przymusić nas do korzystania ze swoich produktów, działają też takie, które nie stosują takiej polityki. Lokaty Bez Konta są możliwe, więc jeśli nie chcemy wiązać się z bankiem dodatkowymi produktami, możemy je wziąć pod uwagę.

Lokaty Bez Konta – gdzie ich szukać?

Proces analizowania ofert bankowych może wydawać się żmudny. W końcu na terenie naszego kraju działa tak wiele banków i trzeba je wszystkie sprawdzić, by wybrać najlepszą ofertę lokaty. Aby zaoszczędzić sobie czasu i nerwów, lepiej pomyśleć o porównywarce lokat – prostym i bardzo funkcjonalnym narzędziu, które jest dostępne całkowicie za darmo.