czw. Gru 3rd, 2020

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Lokaty Bankowe – jak wybrać najlepsze?

2 min read

Masz spore oszczędności i chciałbyś je umieścić na lokacie, lecz nie wiesz, która będzie dla Ciebie najlepsza? A może zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru lokaty? Podpowiadamy!

Lokaty Bankowe to jeden z bezpieczniejszych miejsc dla oszczędności, ponieważ wpłacając pieniądze, bank zobowiązuje się do ich zwrotu wraz z odsetkami w określonym terminie. Wiele osób ma jednak wątpliwości, ponieważ bardzo często słychać, że banki upadają, więc niektórzy boją się oddać swoje oszczędności. Jednak niepotrzebnie, ponieważ nawet jeśli bank, w którym zdecydujemy się na lokatę, stanie się niewypłacalny, to nasze oszczędności, których wysokość nie przekroczy 100 tys. euro, są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Skoro tak, to śmiało można wybierać lokatę i czekać, aż oszczędności zaczną procentować. No właśnie, tylko jak wybrać odpowiednią lokatę?

Lokaty Bankowe – jak wybrać najlepsze?

Lokaty Bankowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na polskim rynku działa wiele różnego typu banków i każdy z nich zazwyczaj ma w swojej ofercie lokatę. Jak w takim razie wybrać taką, która będzie najlepsza? Istnieje kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę. Jakich dokładnie? W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na oprocentowanie, gdyż to ona decyduje o tym, ile odsetek dostaniemy po wygaśnięciu umowy. Lokaty Bankowe zawierane są na pewien czas, więc zwróćmy też uwagę, na jak długo zobowiązujemy się nie wypłacać pieniędzy z banku. Przy wyborze lokaty powinniśmy również pamiętać o tym, by bardziej przyjrzeć się warunkom jej założenia – komu dedykowana jest oferta, czy to propozycja dla nowych klientów i czy konieczna jest wpłata nowych środków.

Lokaty Bankowe – o czym jeszcze warto pamiętać?

Na pewno wszelkie wątpliwości pomogą rozwiązać opinie innych klientów o ofertach lokat poszczególnych banków. W celu zebrania potrzebnych informacji wystarczy skierować się do sieci. Tutaj nie brakuje stron, gdzie internauci dzielą się swoimi doświadczeniami i opiniami, więc w bardzo szybkim tempie możemy ustalić, która lokata będzie dla nas najlepsza.

Te publikacje mogą Cię zainteresować