śr.. lis 29th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Używane Samochody – co warto wiedzieć?

2 min read

Leasing nowych samochód cieszy się dużą popularnością. A co z samochodami używanymi? Czy je również można wziąć w leasing? Jeśli tak, to, jak to wygląda? Podpowiadamy!

Leasing Używane Samochody – czy jest możliwy?

Bez wątpienia, im nowszy samochód, tym łatwiej o dobrą ofertą leasingową. Leasing Używane Samochody nie cieszy się już taką popularnością, czy więc w ogóle mamy szansę na to, by wziąć auto używane w leasing? Oczywiście, że tak, wystarczy wiedzieć, gdzie się zgłosić. Tak naprawdę firmy leasingowe działają po to, by spełniać potrzeby rynku, zarówno przedsiębiorców, osób prowadzących niewielkie firmy, jak i osób fizycznych, które potrzebują samochodu do celów prywatnych. Co to oznacza dla klientów? Mogą liczyć na bardzo szeroką ofertę leasingową zarówno na samochody nowe, jak i te używane.

Leasing Używane Samochody – co warto wiedzieć?

Leasing Używane Samochody – jak to wygląda w praktyce?

Leasing Używane Samochody jak wygląda procedura? Czy różni się od leasingu na samochody nowe? To pytania, które zadaje sobie każda osoba rozważająca leasing. Jak więc to dokładnie wygląda? Leasingodawcy chętnie finansują używane pojazdy, ale pod warunkiem, że nie są one zaawansowane wiekowo. Na umowę leasingową mają zatem szansę osoby, które wybrały samochód nie starszy niż 4-5 lat, przy czym wiek pojazdu oraz okres trwania umowy nie powinien przekroczyć 8 lat. Oczywiście, jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy kilka firm, które zgodzą się sfinansować także starsze samochody, ale wiek i okres użytkowania mogą sumować się tylko do 10 lat. Istotny wpływ ma tutaj samo pochodzenie samochodu, a więc to, kto go sprzedaje i czy będzie w stanie wystawić fakturę. Czasami przy samochodach używanych, które mają stać się przedmiotem leasingu, konieczna jest wycena rzeczoznawcy, czyli specjalisty, którego zadaniem będzie ocena stanu technicznego pojazdu oraz jego wartości. W tym miejscu warto także wspomnieć, że możliwy jest również leasing samochodów używanych, które są sprowadzane z innych krajów UE, jak na przykład z Niemiec.