wt.. lis 29th, 2022

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Auto W Leasing – jak wygląda w praktyce i dla kogo takie rozwiązanie?

2 min read

Leasing stał się coraz chętniej wybieraną formą finansowania samochodów. Jak wygląda w praktyce i kto może korzystać z takiego rozwiązania? Sprawdzamy!

Auto W Leasing – jak to wygląda?

Leasing jest rodzajem umowy cywilnoprawnej zawieranej pomiędzy dwoma stronami – leasingobiorca, osobą, która będzie korzystała z samochodu) oraz leasingodawcą, czyli osobą, która finansuje samochód. Jak to dokładnie wygląda w praktyce? Leasingobiorca wybiera sobie samochód, który mu się podoba lub po prostu który jest mu potrzebny. Następnie deklaruje do leasingodawcy, na jaki okres ten samochód potrzebuje – czy będzie go użytkował kilka miesięcy, rok lub kilka lat. Później ustalany jest harmonogram spłat, czyli wysokość comiesięcznej raty, którą leasingobiorca będzie musiał płacić leasingodawcy. Auto W Leasing opiera się na umowie, więc po wstępnych ustaleniach, zostaje spisana umowa i przekazy zostaje leasingobiorcy wybrany samochód.

Auto W Leasing – jak wygląda w praktyce i dla kogo takie rozwiązanie?

Auto W Leasing – dla kogo takie rozwiązanie?

Auto W Leasing gwarantuje dostęp do najlepszych i najnowszych rozwiązań, w tym również do jakościowych pojazdów. Dla kogo więc takie rozwiązanie? Na pewno dla prężnie działających firm, które chciałyby zapewnić swoim pracownikom wygodny sposób załatwiania spraw firmowych. Leasing można wliczyć w koszty firmy, nie obniża też zdolności kredytowej, więc nawet jeśli zajdzie potrzeba zaciągnięcia kredytu, będzie można się o niego starać. Leasing samochodów to dobre rozwiązanie dla tych, co potrzebują floty samochodowej, lecz nie chcą tracić dużej gotówki, lub po prostu jej nie mają. Decydując się na leasing, można regularnie zmieniać samochody, zawsze stawiając na najlepsze rozwiązania, które wyróżnią firmę na tle konkurencji. Nie zapominajmy, że leasing to również dobra opcja dla osób prywatnych, które mają za niską zdolność kredytową lub po prostu ich nie stać na zakup nowego pojazdu. Wybierając leasing, mogą wejść w posiadanie wymarzone i bezawaryjnego pojazdu.

Te publikacje mogą Cię zainteresować