pt.. sie 19th, 2022

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Konsumencki Kalkulator formą finansowania auta

2 min read
Leasing Kalkulator jako narzędzie umożliwiające łatwe wybranie oferty

Dla wielu osób zakup nowego samochodu to szczyt marzeń. Zwykle, by kupić auto prosto z salonu, trzeba albo trać kredyt, albo odkładać przez kilka lat na jego zakup. Czy tak zawsze musi być? Okazuje się, że nie. Istnieje przecież coś takiego jak leasing. Na czym polega i kto może z niego skorzystać? Podpowiadamy!

Leasing Konsumencki Kalkulator – na czym polega?

Leasing Samochodu jest coraz częściej poruszaną tematyką, w szczególności, gdy kogoś nie stać na jego zakup. O co dokładnie w nim chodzi? Leasing to rodzaj umowy cywilnoprawnej zawierany pomiędzy dwiema stronami – finansującym (zwanym leasingodawcą) oraz korzystającym (leasingobiorcą). Cała procedura polega na udostępnieniu przez leasingodawcę samochodu do użytku leasingobiorcy na czas określony. W zamian leasingobiorca zobowiązuje się do comiesięcznej opłaty w wysokości określonej w umowie. Po wygaśnięciu umowy leasingowej korzystający może wykupić samochód, który użytkował po niższej cenie, niż rynkowa, lub zdecydować się na leasing nowszego i lepszego samochodu.

Leasing Samochodowy – kto może z niego skorzystać?

Leasing Konsumencki Kalkulator – kto może korzystać z takiej formy finansowania samochodu?

Leasing Samochodu najczęściej kojarzy się z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą, gdyż można go wliczyć w koszty prowadzenia działalności. Jednak to dobra forma finansowania samochodu, z której może skorzystać praktycznie każdy. Na pewno bardziej przydatny okazuje się w strefie biznesu, zwłaszcza tam, gdzie trzeba inwestować we własną flotę samochodową. Zamiast wydawać fundusze na samochody, które obciążą w znaczący sposób budżet firmowy, może wybrać leasing, który wymaga miesięcznej opłaty za użytkowanie i daje możliwość regularnej wymiany samochodów. Z leasingu samochodu mogą skorzystać także osoby prywatne, które nie stać na zakup nowego pojazdu, a nie chcą zadłużać się na długie lata, by spełnić swoje marzenia. Biorąc samochód w leasing, mogą ustawić miesięczne opłaty w takiej wysokości, jakim będą w stanie sprostać. Co więcej, leasing nie wpływa w żaden sposób na zdolność kredytową, więc to dobre rozwiązanie dla każdego.

Więcej podobnych publikacji

Te publikacje mogą Cię zainteresować