śr.. lis 29th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Samochodów najpopularniejszą formą finansowania auta

2 min read

Możliwości na to, by sfinansować samochód, jest bardzo wiele. Możemy na niego zapłacić z oszczędności, wziąć kredyt samochodowy, zaciągnąć pożyczkę pod hipotekę lub zdecydować się na leasing. Która z tych opcji będzie najlepsza? Sprawdzamy!

Możliwości sfinansowania samochodu – co mamy do wyboru?

Chyba zgodzicie się ze mną, że jeśli chodzi o możliwości sfinansowania nowego samochodu to mamy całkiem szerokie pole do wyboru. Po pierwsze koszt samochodu możemy pokryć z oszczędności, o ile oczywiście takie mamy. Jeśli nie, to nic nie szkodzi, do swojej dyspozycji mamy wiele innych rozwiązań, a wśród nich kredyty i pożyczki. Na pewno możemy zgłosić się po pomoc do swoich bliskich, rodziny lub przyjaciół, ale tutaj nie oczekujmy, że pokryją koszt całego pojazdu, jakąś część na pewno będą w stanie nam pożyczyć na krótki czas, a jeśli nie to pozostaje nam szukać innych pomysłów. Co wtedy? Kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy lub jeśli mamy jakąś nieruchomość to pożyczka pod hipotekę, bo pieniądze uzyskane w ten sposób możemy przeznaczyć na dowolny cel. A może, zamiast tego wziąć pod uwagę leasing samochodów? Innowacyjne, ale coraz popularniejsze rozwiązanie, które uchroni nas przed zaciąganiem zobowiązań na długie lata.

Leasing Samochodów – czym jest?

Leasing Samochodów można uznać za ciekawą alternatywę dla wszystkich sposobów finansowania samochodu. Leasing jest formą umowy cywilnoprawnej, w której stronami są leasingobiorca oraz leasingodawca, a przedmiotem leasingu samochód. Na podstawie umowy leasingodawca zobowiązuje się sfinansować wybrany przez leasingobiorcę samochód i udostępnić mu go do użytku na określony czas za comiesięczną ratę. Długość trwania umowy oraz wysokość rat określana jest z góry i pozostaje stała.

Leasing Samochodów jako najlepszy sposób na sfinansowanie samochodu

Dlaczego leasing to najlepszy sposób na sfinansowanie samochodu? Leasing Samochodów nie wpływa na naszą zdolność kredytową. Jest narzędziem skierowanym do każdego – mogą z niego korzystać klienci indywidualni, jak i klienci ze strefy biznesowej. Nie wymaga dużych nakładów pieniężnych i wysokość rat można dostosować do swoich możliwości finansowych.