niedz.. mar 26th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Lokaty Santander – jak założyć lokatę?

2 min read

Masz oszczędności i szukasz sposobu na to, by je powiększyć w bezpieczny sposób? A może słyszałeś o lokatach, lecz nie wiesz, czy to dobry sposób na pomnożenie oszczędności? Zachęcamy do krótkiej lektury! W poniższym tekście prezentujemy kilka cennych informacji o lotach.

Lokaty bankowe – czym są?

Lokaty bankowe to produkty, które umożliwiają bezpieczną inwestycję i bezpieczne przechowywanie oszczędności. Takie lokaty mają w swojej ofercie praktycznie wszystkie banki działające na terenie Polski. Lokaty Santander, Lokaty mBank, Lokaty PKO BP, to tylko kilka przykładów lokat, które na nas czekają. Na czym one dokładnie polegają? Na lokacie gromadzi się pieniądze na określony czas – np. na miesiąc, 6 miesięcy lub 12 miesięcy. Po wygaśnięciu lokaty, bank wypłaca oszczędności powiększone o należne odsetki. Wysokość odsetek bywa zależna od oferty banku. Dlatego, zanim zdecydujemy się gdzieś założyć lokatę, warto najpierw sprawdzić, jakie jest oferowane oprocentowanie. Dopiero po porównaniu kilku ofert, warto postawić na tę, która zapewni nam największy zysk.

Lokaty Santander – jak założyć lokatę?

Lokaty Santander można założyć na kilka sposobów. Dla miłośników tradycyjnych rozwiązań istnieje możliwość założenia lokaty w banku. W tym celu wystarczy zgłosić się do najbliższego oddziału banku Santander. Dla zwolenników wygodnych rozwiązań istnieje możliwość samodzielnego założenia lokaty przez bankowość internetową. Wniosek można złożyć także przez Internet lub przez telefon. Później pozostaje już tylko wpłacić pieniądze na lokatę. W tym przypadku również możemy wybrać odpowiednią dla siebie formę – pieniądze można wpłacić w formie gotówkowej w oddziale lub jako przelew na rachunek lokaty. Warto również wspomnieć, że lokaty bankowe mogą zakładać też przedsiębiorcy. W przypadku lokat dla firm Direct+ Corporate warunki lokat ustalane są indywidualnie z pracownikiem z Departamentu Skarbu. Dodatkowo do swoich usług przedsiębiorcy mają profesjonalną obsługę przedstawiciela banku.