czw.. lis 21st, 2024

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Konsumencki – czym jest?

2 min read

Istnieje wiele rodzajów leasingu. Mogą różnic się przedmiotem leasingu, konstrukcją umowy oraz tym, kto jest stroną leasingobiorcy. Jednym z coraz częściej wykorzystywanych rodzajów leasingu jest leasing konsumencki. Czym jednak jest i kto może z niego skorzystać? Podpowiadamy!

Leasing Konsumencki – co to takiego?

Leasing zazwyczaj kojarzy nam się z przedsiębiorcami oraz osobami prowadzącymi działalność gospodarczą, ponieważ nie dość, że można go wliczyć w koszta prowadzonego biznesu, to jeszcze zapewnia dostęp do najnowszych rozwiązań, w tym na przykład do floty samochodowej bogatej w najnowsze modele samochodów. Jednak leasing bardziej złożonym pojęciem, rozwiązaniem praktycznie dla każdego. Leasing Konsumencki to jedna z odmian leasingu, która skierowana jest do konsumentów nieprowadzących działalność gospodarczą. Jego zasady za bardzo nie odbiegają od leasingu dla firm. Leasingodawca, na warunkach określonych w umowie, zobowiązuje się nabyć samochód, którym jest zainteresowany leasingobiorca. Następnie przekazuje go leasingobiorcy, który może korzystać z niego w zamian za comiesięczną regularną ratę leasingową.

Leasing Konsumencki – czym jest?

Kto może skorzystać z leasingu konsumenckiego?

Leasing Konsumencki, jak już wcześniej zresztą było wspomniane, jest produktem skierowanym do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Kto w takim razie może skorzystać z leasingu konsumenckiego? Dosłownie każdy, kto ma na to ochotę. Jeśli pragniesz zmian w swoim życiu, marzy Ci się samochód, na który Cię nie stać, możesz skorzystać z leasingu konsumenckiego. W tym miejscu warto również wspomnieć, że leasing konsumencki to rozsądna alternatywa dla tradycyjnych narzędzi, jak kredyty i pożyczki. Wszystko dlatego, że raty leasingowe zwykle są niższe od rat, które normalnie trzeba by było płacić przy kredycie lub pożyczce. Poza tym leasing konsumenci nie wpływa w żaden sposób na zdolność kredytową, więc nawet jeśli będzie potrzebna jakaś pożyczka lub kredyt, można się o niego starać.