niedz.. mar 26th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Kredyt Hipoteczny Bez Wkładu Własnego – czy to możliwe?

2 min read

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego to marzenie wielu Polaków, ponieważ pomógłby pomóc w zakupie mieszkania lub domu. Czy taki kredyt w ogóle istnieje? Czy mamy szansę na kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Sprawdzamy!

Dlaczego wkład własny jest tak ważny?

Obowiązek posiadania wkładu własnego na zakup wymarzonego mieszkania/domu spędza sen z powiek bardzo wielu z nas. Ten wymóg nałożył KNF i choć wydaje się złem koniecznym, to w gruncie rzeczy ma też swoje pozytywne strony. Przede wszystkim kredyty hipoteczne stały się bezpieczniejsze i możemy mieć pewność, że skoro udało nam się zebrać potrzebną kwotę, to poradzimy sobie też ze spłatą zobowiązania. Poza tym wyższy wkład własny zapewnia też lepsze i dogodniejsze warunki kredytowania, a także możliwość negocjowania warunków kredytu, w tym np. prowizji lub marży.

Kredyt Hipoteczny Bez Wkładu Własnego – czy coś takiego istnieje?

Co z tymi, co tego wkładu własnego nie mają? Kredyt Hipoteczny Bez Wkładu Własnego istnieje? To pytanie przestaliśmy zadawać sobie już dawno temu, bo ciągle słyszmy z każdej strony, że bez wkładu własnego możemy zapomnieć o kredycie hipotecznym. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Zapominamy, że wkład własny to nie tylko gotówka. Istnieją też alternatywne formy wkładu własnego i z powodzeniem można je wykorzystać. Co w takim razie możemy wykorzystać, jako wkład własny? Na pewno może to być oddanie pod zastaw nieruchomości – np. działki, mieszkania lub domu. Bank może zgodzić na udzielenie kredytu hipotecznego, jeśli wartość danej nieruchomości przewyższy 10 lub 20% wymaganego wkładu własnego. Wkładem własnym może być także kredyt gotówkowy lub pożyczka pozabankowa, propozycji znajdzie się jednak o wiele więcej, gdyż środki na wkład własny mogą pochodzić też z konta emerytalnego.

Choć tak naprawdę kredyt hipoteczny bez żadnego wkładu własnego nie istnieje, to trzeba przyznać, że istnieje wiele sposobów na to, by skutecznie ją jakoś zastąpić. Dlatego, gdy chcemy wziąć kredyt, a nie mamy pieniędzy, warto pomyśleć o wykorzystaniu któregoś z nich.