śr.. wrz 28th, 2022

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Na co należy zwrócić uwagę starając się o kredyt hipoteczny

3 min read

Większość doradców kredytowych zapewnia osobistą obsługę klienta, co oznacza, że będziesz mieć bezpośredni numer telefonu, aby się z nimi skontaktować, a nawet możesz odwiedzić ich w biurze, jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości.

W dużych bankach możesz nie znaleźć takiego samego poziomu usługi, jeśli starasz się o kredyt. Jeśli więc chcesz, aby ktoś poprowadził Cię przez proces kredytowy, kiedy być może po raz pierwszy kupujesz nieruchomość, pośrednik hipoteczny może być dla Ciebie dobrym wyborem. Brokerzy kredytów hipotecznych mogą być dobrą opcją, jeśli starasz się o kredyt mieszkaniowy, ale zawsze powinieneś porównać ich stawki i obsługę z oprocentowaniem lokalnego banku czy innej instytucji finansowej. Doradca finansowy powinien również z góry powiedzieć, ile zapłacisz za usługi.

Powinieneś także zostać poinformowany, jeśli doradca otrzymuje prowizję za transakcję zakończoną zatwierdzeniem i zamknięciem procesu kredytowego. Gdy broker wyda zalecenie dotyczące konkretnego produktu, musi przedstawić dokumenty ilustrujący hipotekę. Ten dokument jest zwykle nazywany ilustracją kluczowych faktów. Przy wyborze kredytu hipotecznego ważne jest, aby nie szukać tylko najniższej stopy procentowej. Istnieją inne czynniki, które również wpływają na całą kwotę pożyczki, którą spłacasz w miarę upływu czasu. RRSO, czyli roczna stopa procentowa zmian, uwzględnia niektóre opłaty hipoteczne, a także stopę procentową i wyraża ją w procentach.

Rozmiar depozytu oznacza, że im wyższy depozyt, tym niższa stopa procentowa, którą możesz uzyskać.

Standardowa stawka to kwota, na którą zmieni się twój kredyt hipoteczny po zakończeniu umowy o stałą stopę procentową. Zwróć również uwagę, jak często naliczane są odsetki, czy będą płacone codziennie, miesięcznie czy corocznie, ponieważ dzienne odsetki są tańsze. Więcej informacji na ten temat przeczytasz na stronie https://kredytywloclawek.pl/. Weź także pod uwagę elastyczność spłaty kredytu, to znaczy czy możesz wcześniej spłacić swój kredyt hipoteczny bez obciążania i czy możesz zrobić sobie przerwę w dokonywaniu płatności rat w razie nagłego wypadku losowego bez ponoszenia konsekwencji. Banki i instytucje finansowe udzielają pożyczek zarówno osobom pobierającym wynagrodzenie, jak i osobom prowadzącym działalność na własny rachunek, które mają dobre oceny zdolności kredytowej oraz dobrą historię kredytową i ścieżkę spłaty innych zobowiązań.

Niektórzy doradcy zajmujący się kredytami hipotecznymi mogą pośredniczyć pomiędzy kredytobiorcą a pożyczkodawcą zdecydowanie ułatwiając proces wnioskowania i przyznawania pożyczek, oraz porównują ceny kredytów bezpośrednio od dostawców. Możesz porozmawiać ze specjalistycznymi brokerami, którzy przeprowadzą Cię przez szereg opcji i mogą uzyskać najlepszą ofertę hipoteczną.

Od Ciebie zależy, czy weźmiesz kredyt z pomocą doradcy, czy samodzielnie. Jeśli przed udzieleniem odpowiednio wysokiego kredytu powstrzymują Cię zadłużenia, rozważ rozsądny plan spłat oparty na dochodach, który może zmniejszyć miesięczny obowiązek zapłaty. Kredyty hipoteczne są uważane za bardziej ryzykowne na rynku finansowym. Stopy procentowe kredytów na nieruchomości są o kilka punktów bazowych wyższe niż oprocentowanie innych kredytów i pożyczek. Banki weryfikując kandydatów do udzielenia kredytów hipotecznych wymagają również największej ilości dokumentacji, którą należy złożyć w odpowiednim terminie, aby wniosek o kredyty Włocławek w ogóle został rozpatrzony. Twoja ocena kredytowa mówi pożyczkodawcom, jak bardzo można Ci zaufać, że spłacisz pożyczkę na czas. Im niższa ocena kredytowa, tym trudniej będzie ci się ubiegać o kredyt hipoteczny i tym więcej zapłacisz z tytułu odsetek. Staraj się mieć równowartość około sześciu miesięcy spłat kredytu hipotecznego na rachunku oszczędnościowym, nawet po wpłaceniu zaliczki. Kredytobiorcy mogą również wybierać pomiędzy hipoteką o stałej i zmiennej stopie procentowej. Dla tych, którzy lubią pewność i są wrażliwi na skoki budżetu, lepszym rozwiązaniem jest na ogół stała stawka.

https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyWloclawek/

Ekspert Finansowy Włocławek
ul. Tadeusza Kościuszki
87-800 Włocławek woj. kujawsko-pomorskie

tel. +48 533 88 78 78
mail. biuro@ekspertfinansowy.org

Te publikacje mogą Cię zainteresować