wt.. paź 26th, 2021

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Kredyt Gotówkowy Online – mit czy prawda?

2 min read
Kredyt Gotówkowy Online – mit czy prawda?

Banki i parabanki kuszą nas hasłami „Kredyt Gotówkowy Online bez wychodzenia z domu”.

Jednak często na koniec formalności okazuje się, że nie obejdzie się bez wizyty w placówce wybranej instytucji. A zatem jaka jest prawda? Czy da się wziąć kredyt gotówkowy ze swojego ulubionego fotela w domu?

Kredyt Gotówkowy Online – kuszące oferty i wielkie rozczarowanie

Wystarczy bliżej przyjrzeć się proponowanych przez banki ofertom kredytów gotówkowych online, by zrozumieć, że większość z nich to tylko chwyt marketingowy. Owszem, pierwszy kontakt może odbyć się przez Internet, możemy też porozmawiać na infolinii z konsultantem, poznać ofertę, parametry kredytu, czy jego koszt, ale w celu załatwienia wszelkich formalności trzeba już się pofatygować do placówki bankowej. Jaki w takim razie to kredyt przez Internet? Żaden! Wśród ofert banków trafić można również na takie, które proponują kredyty gotówkowe z wizytą kuriera. W takich przypadkach weryfikacja, jak i sprawdzenie zdolności kredytowej odbywa się na infolinii przez konsultanta. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba się przygotować na to, że konsultant będzie potrzebował naszych dokładnych danych, łącznie z numerem dowodu, zarobkami i nazwą zakładu pracy. Po pomyślnej weryfikacji i zaakceptowaniu warunków umowy, kurier może dostarczyć umowę do podpisania.

Kredyt Gotówkowy Online – mit czy prawda?

Kredyt Gotówkowy Online – czy da się wziąć kredyt przez Internet?

Kredyt Gotówkowy Online, czy to w takim razie puste słowa i mydlenie oczu klientom, czy jednak mamy szansę wziąć kredyt bez wychodzenia z domu? Tak naprawdę wzięcie kredytu gotówkowego w 100% przez Internet jest możliwe, ale trzeba spełnić jeden ważny warunek – musimy być klientami instytucji, w której chcemy wziąć kredyt. Bank ma dostęp do wszystkich potrzebnych informacji, doskonale zna historię wpływów i wydatków. Na tej postawie szybko jest w stanie zaproponować odpowiednie warunki kredytowania, bez trudności oszacuje też zdolność kredytu i jeśli zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania, szybko wypłaci środki.

Te publikacje mogą Cię zainteresować