sob.. cze 25th, 2022

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Na czym polegają pożyczki w lombardzie pod zastaw?

2 min read

Pożyczka w lombardzie to kolejna opcja szybkiej pożyczki gotówkowej.

Zabierzesz wartościowy przedmiot, taki jak biżuterię lub elektronikę, do lombardu i pożyczysz pieniądze na podstawie wartości tego przedmiotu. Warunki pożyczki różnią się w zależności od lombardu, a oprocentowanie może być wysokie. Ponadto zazwyczaj nie odzyskasz zastawionego przedmiotu, dopóki nie spłacisz pożyczki w całości, chociaż czas spłaty pożyczki różni się w zależności od lombardu.

Na czym polegają pożyczki w lombardzie pod zastaw?

Pożyczki lombardowe – na czym polegają?

Pożyczki lombardowe najlepsze są dla małych kwot pieniędzy bez sprawdzania zdolności kredytowej. Jeśli uważasz, że nie kwalifikujesz się do otrzymania tradycyjnej pożyczki osobistej, możesz rozważyć pożyczkę w lombardzie. Nie będziesz potrzebować historii kredytowej, aby ją uzyskać i mogą być mniej ryzykowne niż chwilówka lub pożyczka pod zastaw. Jednak jeśli nie spłacisz pożyczki na czas, lombard może sprzedać twoje przedmioty. Możesz również zostać dotknięty opłatami i dodatkowymi kosztami przechowywania, ubezpieczenia lub przedłużenia okresu kredytowania. Warto zatem poznać dokładnie wszystkie warunki udzielania takiej pożyczki przez wybrany lombard.

Kiedy bierzesz pożyczkę w lombardzie, ustalasz z pożyczkodawcą czas trwania, który może się różnić w zależności od firmy. Pożyczki w lombardzie zazwyczaj są udzielane na siedem dni do miesiąca, i możesz spłacać je co tydzień, co miesiąc lub jednorazowo na koniec okresu. Pożyczki można spłacić wcześniej, ponieważ naliczane są również odsetki, przykładowo za przechowywanie przedmiotu zastawu, ale tylko za czas, w którym masz w lombardzie pożyczkę.

Możesz przeczytać również artykuł Pożyczki lombardowe – na czym polegają? Jeśli okaże się, że nie jesteś w stanie spłacić pożyczki w lombardzie w uzgodnionym okresie spłaty, pożyczkodawca może chcieć przedłużyć okres pożyczki, chociaż zazwyczaj będzie to rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim lombardem, aby zapytać o opcje i dojść do porozumienia.

Więcej podobnych publikacji

Te publikacje mogą Cię zainteresować