pon.. wrz. 20th, 2021

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Kredyt Gotówkowy Online – czy przez Internet można zaciągnąć kredyt gotówkowy?

2 min read

Bardzo często możemy spotkać się z reklamami ofert kredytów gotówkowych online. Czy jednak da się wziąć kredyt przez Internet? Przecież do tej pory, by ubiegać się po jakąkolwiek pożyczkę lub kredyt, trzeba było udać się osobiście do wybranego oddziału banku lub parabanku. Jaka więc jest prawda? Zaciągniemy kredyt przez Internet czy nie? Sprawdzamy!

Kredyt Gotówkowy Online i cała prawda o kredytach

Kredyt Gotówkowy Online brzmi fantastycznie prawda? Zwykle, gdy coś dostępne jest online, oznacza, że możemy to dostać, bez względu gdzie jesteśmy i co robimy, pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu. Jak to jest w przypadku kredytów? Niestety tutaj wiele osób może przeżyć rozczarowanie, ponieważ większość ofert kredytowych przez Internet to tylko chwyt marketingowy stosowany po to, by wzbudzić zainteresowanie i przyciągnąć klientów. Kiedy zgłosimy się do wybranej placówki przez Internet, okazuje się, że tylko pierwszy kontakt może odbyć się online, a wszelkie formalności trzeba dokończyć w stacjonarnej placówce banku.

Kredyt Gotówkowy Online – gdzie więc ten kredyt bez wychodzenia z domu?

Można powiedzieć, że nie istnieje. Kredyt Gotówkowy Online to tylko hasło reklamowe, które ma przyciągnąć osób, kochających wygodne załatwianie spraw przez Internet. Gdyby w tym haśle nie pojawiło się słowo „online”, oferta nie różniłaby się niczym od innych kredytów. Jednak istnieje pewna nowość, którą stosują niektóre banki w celu podniesienia swojej wiarygodności i urzeczywistnienia kredytu online. O czym dokładnie mowa? Kredyty proponowane są z wizytą kuriera, który przywozi umowę do podpisania i sprawdza dowód osobisty, reszta formalności załatwiana jest przez infolinię z konsultantem.

Kredyt Gotówkowy Online – czy da się go wziąć przez Internet?

I tak i nie. Jeśli trafimy na ofertę, gdzie istnieje możliwość załatwienia kredytu przez kuriera, to możemy stwierdzić, że kredyt gotówkowy da się wziąć online. Z kolei, jeśli bank lub parabank, będzie oczekiwał wizyty w placówce w celu dokończenia formalności, to taki kredyt nie jest przez Internet.