śr.. gru 1st, 2021

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Co należy wcześniej wiedzieć o iPadzie.

3 min read

Wiesz, że iPad jest pomocny, ale możesz nie wiedzieć, ile może ci pomóc.

Powinieneś poświęcić trochę czasu na poznanie swojego iPada, aby zrozumieć wszystkie rzeczy, które może zrobić. Przeczytaj poniższy artykuł, aby uzyskać doskonałe wskazówki, jak lepiej korzystać z iPada na co dzień.Jeśli to możliwe, używaj blokady ekranu, aby uniemożliwić iPadowi przełączanie się między orientacją pionową i poziomą. Jeśli wielokrotnie podnosisz i odkładasz urządzenie, ciągłe przełączanie i regulacja zużywa więcej energii baterii. Możesz zablokować orientację na ekranie ustawień ogólnych na ekranie głównym.Jeśli posiadasz iPada, dobrym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej. Możesz zmusić iTunes do wykonania kopii zapasowej, aby dane zostały poprawnie zapisane. Przejdź do iTunes i kliknij prawym przyciskiem myszy listę urządzeń i wybierz kopię zapasową. Możesz także użyć tej samej funkcji w iCloud do tworzenia kopii zapasowych.Możesz wyświetlić ekran iPada na telewizorze HD. Wszystko, czego potrzebujesz, to przejściówka Apple na cyfrowe AV lub przejściówka Apple VGA, w zależności od rodzaju posiadanego telewizora. Ten pierwszy produkt można podłączyć do portu HDMI, podczas gdy drugi wymaga portu VGA.Wyłącz Wi-Fi, gdy nie jest używane. Twój iPad będzie stale wyszukiwał sygnały Wi-Fi, nawet jeśli tego nie chcesz. To znaczy, jeśli Twoja sieć Wi-Fi jest włączona. Kiedy jesteś poza domem i nie potrzebujesz Wi-Fi, po prostu je wyłącz. Wydłuży to twoją baterię.Podczas przeglądania treści internetowych na iPadzie może być konieczne przewinięcie w dół, co wydaje się wiecznością. Przewijanie z powrotem na górę strony jest czasochłonne i denerwujące. Co należy wcześniej wiedzieć o iPadzie.

Aby natychmiast wrócić na górę bez przewijania, po prostu dotknij paska tytułu, który znajduje się u góry ekranu.Jeśli masz małe dzieci, które będą korzystać z iPada, możesz ograniczyć ich dostęp do treści dla dorosłych.

Nawet przez przypadek dziecko może łatwo uzyskać dostęp do nieodpowiedniej witryny, chyba że to zrobisz. Po prostu przejdź do ustawień, a następnie kliknij ogólne. Znajdziesz tam „włącz ograniczenia”. Stuknij w to, a znajdziesz listę ograniczeń, z których możesz wybrać.Sprawdzając nowe aplikacje, nie zapomnij o bezpłatnych opcjach. Często są tak samo dobre jak wersja płatna, chociaż mogą zawierać reklamy. Jest to również świetny sposób na wypróbowanie wersji próbnej przed zakupem pełnej wersji, która nie zawiera żadnych natrętnych reklam.Aby chronić żywotność baterii, ustaw jasność na automatyczną jasność. Po włączeniu automatycznej jasności Twój iPad automatycznie dostosowuje oświetlenie ekranu w zależności od oświetlenia dostępnego w dowolnym pomieszczeniu, w którym się znajdujesz. Pozwoli to kontrolować moc pobieraną z baterii przez ekran i będziesz mógł używać iPada przez dłuższy czas zanim będzie trzeba go naładować. Aby to ustawić, spójrz w ustawieniach jasności i tapety.Wybierz, czy chcesz, aby klucz blokady faktycznie blokował orientację urządzenia, czy wyciszał dźwięk. Niektóre wczesne modele iPada nie będą miały tej opcji. Zazwyczaj wszystkie urządzenia działające w systemie iOS 4.3 i nowszym mają tę możliwość. Naciśnięcie przycisku zmniejszania głośności również aktywuje opcję wyciszania.Czytając ten artykuł, dowiesz się więcej o tym, jak korzystać z iPada. To niesamowite małe urządzenie, które oferuje mnóstwo ciosów dzięki aplikacji na prawie wszystko, co możesz sobie wyobrazić. Zacznij wypróbowywać różne wskazówki, które właśnie przeczytałeś, i odkrywaj różne funkcje i aplikacje.