czw.. lis 21st, 2024

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Samochodu – co warto wiedzieć?

2 min read

Marzysz o nowym samochodzie, ale nie wiesz skąd wziąć pieniądze? Leasing to dla wielu osób najlepszy sposób finansowania samochodu. Na czym polega i dla kogo takie rozwiązanie? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Leasing Samochodu – na czym polega?

Leasing Samochodu to pojęcie, które pojawia się bardzo często. Na czym jednak dokładnie polega? Leasing jest umową cywilnoprawną, która zawiera leasingodawca (finansujący) z leasingobiorcą (korzystającym). Polega na tym, że firma leasingowa oddaje samochód w użytkowanie leasingobiorcy w zamian za comiesięczną opłatę. Wysokość tej opłaty jasno określa umowa, która dodatkowo zawierana jest na czas określony. Po zakończeniu umowy leasingu można wykupić samochód i to na bardzo korzystnych warunkach, ponieważ kwota wykupu zwykle jest sporo niższa, niż jego wartość rynkowa. Zasady leasingu zbliżone są trochę do zakupu na raty, z tą różnicą, że w leasingu korzystający ma możliwość użytkowania pojazdy pomimo tego, że nie jest jego właścicielem.

Leasing Samochodu – co warto wiedzieć?

Leasing Samochodu – kto może skorzystać z leasingu samochodu?

Leasing Samochodu to rozwiązanie cieszące się popularnością wśród osób prowadzących firmy. Powód jest banalnie prosty, leasing można wliczyć w koszty prowadzenia działalności bez zmniejszania swojej zdolności kredytowej. Leasing samochodowy często jest też wykorzystywany przez duże przedsiębiorstwa, które muszą mieć własną flotę samochodów. Dzięki leasingowi można korzystać z nowych modeli i regularnie je wymieniać, bez ponoszenia kosztów za serwisowanie. To jednak nie wszystko. Istnieje też leasing konsumencki, czyli rozwiązanie dedykowane osobom prywatnym, które nie prowadzą działalności gospodarczej. O leasingu konsumenckim powinien pomyśleć każdy, kto marzy o nowym samochodzie, ale nie stać go na kupno za gotówkę. Raty leasingu mogą okazać się wygodniejsze do spłaty niż raty kredytu czy pożyczki w banku, tak naprawdę nie dość, że będą tańsze, to jeszcze nie wpływają w żaden sposób na zdolność kredytową.