śr.. lis 29th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

4 cechy nowoczesnej bankowości

2 min read

Close up image hand using mobile phone with online transaction application, Concept financial technology (fin-tech) and ICO Initial coin offering business financial internet innovation technology

Przelewy z telefonu, wpłatomaty, innowacyjne aplikacje, kompaktowe karty płatnicze… nowoczesna bankowość niejedno ma imię. Obecnie bez przeszkód możesz nawet… założyć w niej firmę! Światowa placówka badawczo-doradcza The Forrester Research potwierdza, że Polska jest jednym z liderów w bankowości na całym świecie. Nasz kraj w tej dziedzinie rozwija się bardzo prężnie i idzie z duchem czasu. A jak to wygląda w praktyce? Sprawdź!

Nowoczesna bankowość – jaka powinna być?

Łączenie usług z portalami społecznościowymi, wynajem biur dla przedsiębiorców za pośrednictwem banku, oferty elektroniczne… nowoczesna bankowość na pewno nie jest nudna. Co jeszcze ją wyróżnia?

  1. Bogata oferta produktów – przeznaczona zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Usługi nowoczesnego banku są bardzo rozbudowane. Składają się na nie nie tylko lokaty, ale też rachunki oszczędnościowe, kredyty, a nawet ubezpieczenia. Placówki tego typu kierują swoją ofertę także do sektora rolnego, samorządów terytorialnych jak również do gospodarstw domowych. Są otwarte na wszystkich Klientów i do nich dopasowują najlepsze rozwiązania.
  2. Innowacyjna bankowość internetowa i mobilna – najmocniejszym trendem w branży jest rozwój szczególnie tej drugiej. Nowoczesne usługi elektroniczne i telekomunikacyjne oznaczają nieopisany komfort dla klienta. Może on w każdej chwili dokonać transakcji – nie tylko w domu na komputerze ale także telefonem czy zegarkiem.
  3. Dodatkowe usługi – nowoczesny bank jest otwarty na wszelkie udogodnienia dla Klientów. Należą do nich między innymi międzynarodowe karty płatnicze VISA, MasterCard, Maestro oraz rozbudowana sieć bankomatów.
  4. Nowoczesne placówki i rozwiązania pracownicze – oferta jest najważniejsza, ale dobry bank, który idzie z duchem czasu, nigdy nie zapomina o wizerunku. Dlatego atrakcyjne placówki to podstawa. Do tego ważne jest usprawnienie procesów biznesowych oraz narzędzia ułatwiające zarządzanie personelem – to też przekłada się na komfort klientów.

Jak wygląda nowoczesna bankowość w Polsce?

Sektor bankowy w Polsce jest innowacyjny. Jak mówi specjalista z Poznańskiego Banku Spółdzielczego, jest to efektem odpowiedzi na błyskawiczny postęp technologiczny i dowód na dotrzymywanie kroku zmianom. Coraz więcej placówek stawia także na kreowanie pozytywnego wizerunku w sieci. Świadczą o tym przystępne i przejrzyste strony internetowe, a także obecność w social mediach, gdzie na bieżąco dodawane są informacje o nowych produktach czy promocjach. Ponadto nowoczesność kojarzy się dziś także z udostępnianiem swoim klientom najnowocześniejszych płatności mobilnych: Blik, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay czy Garmin Pay. W nowoczesnym banku – mamy wszystko.

Warto więc wybrać właściwy bank, który spełnia powyższe kryteria. Będzie to gwarancją komfortu i bezpieczeństwa.