wt.. lis 29th, 2022

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Zabawki drewniane są obecnie coraz bardziej popularne

2 min read

Drewniane zabawki z pewnością zyskały na popularności w ostatnich latach, znajdziemy szeroki wybór takich zabawek dla dzieci w sklepach online i stacjonarnych.

Zabawki drewniane są często bardziej otwarte, mają ciekawy wygląd i dotyk, są wykonane z naturalnych i przyjaznych materiałów oraz barwników, w przeciwieństwie do zabawek plastykowych nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Zabawki drewniane są obecnie coraz bardziej popularne

Kup swojemu dziecku zabawki z materiałów naturalnych

Chociaż zabawki plastikowe mogą być dla dzieci interesujące, ponieważ mają jaskrawe kolory, wydają dźwięki i błyskają światełkami, w rzeczywistości mogą być nadmiernie stymulujące, pozostawiać niewiele miejsca na kreatywność, a nawet mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. Dodatkowo zabawki z plastiku często zawierają szkodliwe substancje, które mogą szkodzić zdrowiu i środowisku.

Jest wiele powodów, dla których drewniane zabawki powinny znaleźć się w pokoju dziecka. Wybór wysokiej jakości zabawek drewnianych oznacza nie tylko trwałość i długowieczność, ale także wykonanych z biodegradowalnego i odnawialnego zasobu. W obecnej sytuacji środowiskowej powinniśmy pomyśleć dwa razy, zanim kupimy tanie plastikowe zabawki, które nie przetrwają dłużej niż rok lub dwa przed wyrzuceniem do kosza. Plastik zalega na wysypiskach i nie ulega rozkładowi, zanieczyszczając środowisko na wiele lat, warto zatem z takich zabawek zrezygnować na rzecz naturalnych i bezpiecznych zabawek drewnianych.

Zabawki drewniane są zwykle prostsze, trwalsze i są lepsze dla środowiska. Wybór prostych zabawek drewnianych, które wymagają od dziecka używania wyobraźni, jest o wiele lepszy dla jego rozwoju. Otwarte zabawki oznaczają, że dzieci w naturalny sposób tworzą własną narrację i zamiast podążać za wskazówkami zabawek i odgrywać historię, którą widziały w swojej ulubionej kreskówce, łączą różne rodzaje doświadczeń, aby stworzyć własną zabawę. Używanie prostych zabawek poprawia koncentrację, prowadzi do lepszej interakcji i pomaga w rozwoju szeregu kluczowych umiejętności, od krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów po motorykę małą i dużą.

Więcej podobnych publikacji

Te publikacje mogą Cię zainteresować