śr.. lis 29th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Wizyta u lekarza od tarczycy – na NFZ, czy prywatnie?

2 min read

Wybrać się do lekarza od tarczycy na NFZ? A może jednak wsparcie prywatnego endokrynologa nam się przyda? Nasz tekst może ułatwić Ci wybór, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Wizyta u lekarza od tarczycy na NFZ

Najczęściej można spotkać się z opinią, że wystarczy mieć ubezpieczenie zdrowotne i opłacać stosowne składki, a już będziemy mogli do woli korzystać z usług placówek medycznych, w tym również ze wsparcia specjalistów.

Niestety, gdy będziemy chcieli zapisać się do endokrynologa na Narodowy Fundusz Zdrowia, to może nas spotkać niemiłe rozczarowanie, ponieważ https://szpitalse.pl/czy-endokrynolog-jest-lekarzem-tylko-od-tarczycy/ na Narodowy Fundusz Zdrowia ma tak wypełniony kalendarz, że najczęściej na wizytę trzeba czekać od kilku do kilkunastu miesięcy. Jeśli zatem liczymy na natychmiastową konsultację, to tutaj jej nie otrzymamy. Dlatego w wielu przypadkach lepiej myśleć o alternatywnych rozwiązaniach, w tym również o prywatnych konsultacjach.

Wizyta u lekarza od tarczycy – na NFZ, czy prywatnie?

Prywatna wizyta u lekarza od tarczycy

Prywatna wizyta u lekarza od tarczycy oznacza wsparcie ze strony najlepszych specjalistów z branży, którzy dysponują nie tylko odpowiednią wiedzą, ale również doświadczeniem. Co więcej, prywatne wizyty u endokrynologa zawsze wiążą się z krótkim czasem oczekiwania na wizytę (zwykle jest to do kilku dniu), więc to bardzo ciekawa alternatywa dla endokrynologów przyjmujących na Narodowy Fundusz Zdrowia. Oczywiście wsparcie prywatnego lekarza od tarczycy zawsze będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, ale wystarczy brać pod uwagę najlepsze punkty, a nie będą one wygórowane.

Wizyta u endokrynologa – prywatna, czy na NFZ?

Podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas i na pewno warto mieć na uwadze swoje preferencje, czy nawet zasobność portfela. Jeśli nie potrzebujemy pilnej konsultacji, to możemy zapisać się na wizytę do endokrynologa na Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeśli z kolei chcemy pilnie się skonsultować, to już wybór powinien paść na prywatnego lekarza od tarczycy, ponieważ jest w stanie przyjąć nas w ciągu kilku dniu, a w nagłych przypadkach nawet od ręki.

Te publikacje mogą Cię zainteresować