wt.. paź 26th, 2021

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Trwałe zabezpieczenie pojazdu folią uretanową

2 min read

Najbardziej kompleksową formą zabezpieczenia samochodu jest folia chroniąca lakier.

Folia ochronna do lakieru to bez wątpienia najlepszy sposób na zachowanie jakości wykończenia pojazdu na długi czas. Jest to niewidoczna folia, która sprawia, że samochód dłużej wygląda jak nowy, można również wybrać folię kolorową do szybkiej i niedrogiej zmiany lakieru, a także matową dla ciekawego efektu.

Trwałe zabezpieczenie pojazdu folią uretanową

Na czym polega foliowanie auta?

Folię ochronną można nakładać na tylne błotniki, krawędzie drzwi, wnęki klamek, maski, przedni zderzak i panele wahaczy. Folia nie tylko sprawi, że twój pojazd będzie dobrze wyglądał, ale także zwiększy jego wartość odsprzedaży w przyszłości. Folią poliuretanowa może pochodzić z bazy szablonów odpowiednich dla danego modelu samochodu, można ją również znaleźć w rolkach do przycinania. Następnie jest ona starannie przyklejana do lakierowanych powierzchni samochodu, a niektórzy producenci oferują nawet 10 lat gwarancji ochrony i trwałości produktu.

Nałożona folia wysokiej jakości pozostawia gładkie, lśniące wykończenie, które nie szkodzi lakierowi fabrycznemu, zapewniając pełną ochronę przed łuszczeniem się, powstawaniem pęcherzy, pękaniem, blaknięciem i żółknięciem, typowymi dla mniej zaawansowanych technologicznie folii. Użyty materiał pozostawia elastyczność, dając miejsce na wyginanie, zginanie i rozciąganie wokół zgięć. Dzięki temu doskonale nadaje się do paneli nadwozia pojazdu. Twardość, jaką zapewnia ta ochrona, pozwala wytrzymać uderzenia, co oznacza, że twój pojazd jest chroniony przed ciałami obcymi, które mogą spowodować uszkodzenia i zarysowania. Dzięki temu, że folię można łatwo usunąć, jest to łatwiejsze i tańsze rozwiązanie, niż ponowne malowanie pojazdu.

Profesjonalne foliowanie auta Wrocław sprawi, że lakier jest odporny na korozję i kwaśne zanieczyszczenia. Oznacza to, że samochód będzie odpowiednio zabezpieczony przed chemikaliami i trawieniem, które mogą wynikać z zaschniętych owadów, odchodów ptaków, promieniowania UV, osadów mineralnych lub kwaśnego deszczu.

Więcej podobnych publikacji

Te publikacje mogą Cię zainteresować