śr. Cze 16th, 2021

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Profesjonalne piece dla piekarza i cukiernika

2 min read

Z pewnością piece wykorzystywane w piekarniach powinny posiadać odpowiednią wielkość, w przypadku dużej piekarni może być to piec o pojemności nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

Tego rodzaju powierzchnię można uzyskać za pomocą wielu półek, z pewnością jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ każda półka może mieć oddzielnie ustawioną temperaturę, każda z półek będzie posiadała własne panele sterownicze. Mogą być to panele dotykowe, jak również możemy także zastosować obecnie odpowiednie oprogramowanie które może się łączyć z komputerem także bezprzewodowo. Jest to niezwykle wygodne ponieważ zaplanowanie całego procesu wypieku staje się dużo łatwiejsze. Oczywiście posiadamy także timer, zakończenie wypieku może być sygnalizowane, oczywiście może zostać także piec automatycznie wyłączony. Dodatkowo cały proces pieczenia może posiadać możliwość zmiany temperatury w trakcie jednego cyklu, co będzie z pewnością bardzo dobrym pomysłem. Piece mogą posiadać różne źródła ciepła, może być to przykładowo piec gazowy, elektryczny, opalany pelletem, piec olejowy.

Profesjonalne piece dla piekarza i cukiernika

Oczywiście wszystko będzie zależało od wymagań i możliwości danej piekarni, jednak najczęściej wykorzystywane są piece elektryczne, są one łatwe w obsłudze.

Podobnie łatwo możemy regulować temperaturę, a także wilgotność co będzie niezwykle ważne w przypadku wyrobów piekarskich. W przypadku większych pieców, możliwe będzie także zastosowanie specjalnych wózków ładowniczych. Wówczas po otwarciu drzwiczek możemy wjechać do środka specjalną wózkiem, na którym będzie znajdowało się ciasto, podobnie po upieczeniu wyjeżdżamy całością z pieca. Dzięki temu znacznie przyspieszymy obsługę pieca, wymaga ona wówczas mniejszej ilości pracowników. Oczywiście piece tego rodzaju produkowane są ze stali nierdzewnej, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, co znacznie ułatwia czyszczenie pieca, mogą one także posiadać systemy samoczyszczenia, dzięki czemu piec sam umyje się po kolejnej partii pieczywa. Dlatego też piece wsadowe elektryczne cieszą się tak dużą popularnością wśród piekarzy, mogą one zostać także wyposażone w specjalne talerze obrotowe, które umożliwiają bardzo dokładne pieczenie ciasta.