śr.. gru 1st, 2021

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Nasiona feminizowane mają wiele zalet

2 min read

Konopie indyjskie są rośliną dwupienną, co oznacza, że męskie i żeńskie narządy rozrodcze pojawiają się na różnych roślinach.

Ponieważ tylko żeńskie rośliny konopi produkują pąki i chcesz, aby skupiły całą swoją energię na wytwarzaniu pąków, a nie nasion, ważne jest, aby jak najszybciej zidentyfikować i pozbyć się męskich roślin, aby nie zapylały żeńskich. Zapylane samice dadzą pąki wypełnione nasionami, co sprawi, że będą one niskiej jakości i nieprzyjemne w smaku i zapachu.

Nasiona feminizowane mają wiele zalet

Online możesz zakupić nasiona marihuany feminizowane

Hodowla męskich roślin jest ważna dla hodowców próbujących krzyżować nowe szczepy i genetykę, ale większość osób uprawiających marihuanę na swój własny użytek będzie chciała usunąć rośliny męskie z uprawy. Możesz pominąć potrzebę czasochłonnego sprawdzania i usuwania męskich roślin z uprawy wybierając hodowlę roślin konopi tylko z nasion marihuany feminizowanych. Jeśli wyhodujesz męskie i żeńskie nasiona konopi, zaczną pojawiać się organy płciowe w węzłach, czyli miejscach, w których gałęzie wyrastają z głównej łodygi, po 8-10 tygodniach od momentu wykiełkowania.

Męskie rośliny będą miały okrągłe kulki, które rozwiną się one w woreczki pyłkowe, które po osiągnięciu dojrzałości uwalniają pyłek do powietrza. Żeńskie rośliny będą miały okrągłą strukturę z długimi włosami, te włoski rozwiną się w słupki, które będą łapać pyłek w powietrzu. Nasiona znajdujące się w gotowych pąkach konopi mogą rozwijać się z wielu powodów. Na przykład roślina męska mogła przypadkowo zapylić kwitnącą samicę podczas procesu wzrostu. Ale częściej są oznaką stresu i można je przypisać wysokim temperaturom podczas końcowych etapów kwitnienia lub przesadnym skokom w klimacie lub środowisku.

Nasiona mogą również tworzyć się w roślinach z zaburzeniami genetycznymi lub niestabilnością, takich jak hermafrodyty, czyli rośliny, które rozwijają zarówno męskie, jak i żeńskie części rozrodcze. Najlepiej jest oczywiście wybierać nasiona marihuany feminizowane, aby uniknąć potrzeby eliminacji roślin męskich z hodowli i zapewnić sobie wysokie zbiory.