niedz.. mar 26th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Lokaty W Getin Banku – co mamy do wyboru?

2 min read

Getin Bank to bank, który swoim klientom oferuje bardzo szeroki zakres usług i produktów. A jak prezentuje się jego oferta lokat? Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych opcji!

Lokaty W Getin Banku – Lokata na Nowe Środki

Naszą pierwszą propozycją jest Lokata na Nowe Środki, którą założyć można całkowicie przez Internet. Lokata na Nowe Środki to 3 lub 6-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,1 w skali roku. Oprocentowanie na lokacie 12-miesięcznej wynosi 2,0% w skali roku. Kapitalizacja odsetek przewidziana jest na koniec okresu Lokaty W Getin Banku. Warto wiedzieć, że na tej lokacie można ulokować tylko nowe środki, czyli nadwyżkę powyżej salda środków złotowych Klienta w Getin Noble Banku SA. Kwota minimalna założenia lokaty to 500 zł, maksymalna 100 tys. zł.

Lokaty W Getin Banku – Lokata Mobilna

Inną, również bardzo ciekawą opcją jest Lokata Mobilna. Aby założyć ją, potrzeba dostępu do Bankowości Mobilnej Getin Mobile. Lokatę Mobilną można założyć na 3 miesiące i tutaj minimalna kwota wpłaty to 500 zł, maksymalna 10 tys. zł. Ta propozycja Lokaty W Getin Banku wydaje się najciekawsza, ponieważ w skali roku oferuje oprocentowanie w wysokości aż 3,00%.

Tradycyjne Lokaty W Getin Banku

Dla zwolenników tradycyjnych lokat Getin Bank również coś przygotował. Lokata Tradycyjna pozwala na ulokowanie oszczędności na 2, 3, 4 lub 6 miesięcy. Lokatę można założyć na minimum 500 zł, zaś kwota maksymalna pozostaje bez ograniczeń. Oprocentowanie w skali roku jest jednak bardzo niskie, bo wynosi do 1,6%, co oznacza, że zyski z lokaty nie będą zbyt duże.

Lokaty W Getin Banku – Lokata Progresywna

Lokata Progresywna zakładana jest na 12 miesięcy i stanowi połączenie wysokiego stałego oprocentowania z możliwością wcześniejszego zerwania lokaty. Co ciekawe, nawet jeśli to zrobimy, nie stracimy odsetek naliczonych za pełne miesiące wg skali progresji. W Lokacie Progresywnej oprocentowanie pierwszym okresie umowy lokaty wynosi od 0,60% za pierwszy miesiąc do 3,20% za ostatni miesiąc lokaty. W skali roku daje to średnie oprocentowanie w wysokości aż 1,60%.