pt.. sie 19th, 2022

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Leasing Samochodowy – komu się opłaca?

2 min read
Leasing Samochodowy – kto może z niego skorzystać?

W tematyce zakupu samochodów coraz więcej osób myśli o leasingu. Dla kogo takie rozwiązanie jest opłacalne? Sprawdzamy!

Leasing to forma umowy cywilnoprawnej, która łączy w sobie elementy kredytu i dzierżawy. Na jej podstawie leasingodawca udostępnia leasingobiorcy samochód na czas określony za comiesięczną opłatę. Po wygaśnięciu umowy leasingobiorca może odkupić samochód po niższej cenie lub wybrać inny samochód i znów wziąć go w leasing. Dla wielu osób takie rozwiązanie okazuje się wygodniejsze niż zakup pojazdu. Nie trzeba zaciągać kredytu, czy też zbierać funduszu na zakup, bo można po bardzo korzystniej cenie leasingować auto. Nic więc dziwnego, że leasing wzbudza ogromne zainteresowanie. Komu tak naprawdę opłaca się leasing? Dla kogo taka forma finansowania samochodu jest odpowiednia?

Leasing Samochodowy dla przedsiębiorców

Leasing Samochodowy przede wszystkim opłaca się przedsiębiorcom i to oni powinny zawsze brać go pod uwagę, gdy potrzebują własnej floty samochodowej. Jak wiadomo, zakup kilku nowych pojazdów to ogromny koszt, który może obciążyć budżet przedsiębiorstwa. W takich przypadkach o wiele korzystniej wychodzi leasing, ponieważ za użytkowanie pojazdów płaci się w miesięcznych równych opłatach. Leasingować można najnowsze modele i regularnie je wymieniać, co też stawia firmę w bardzo dobrym świetle.

Leasing Samochodowy dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Leasing Samochodowy to także opłacalne rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą, właściciele średniej wielkości oraz mniejszych firm, również mają prawo do nowoczesnych samochodów. Czasami zakup okazuje się dla nich zbyt dużym obciążeniem, więc leasing zapewnia im dostęp do takiej ilości samochodów, jakiej potrzebują, bez wpływu na zdolność kredytową firmy.

Leasing Samochodowy dla osób indywidualnych

Leasing okazuje się także korzystny dla osób indywidualnych, które nie prowadzą firmy, ale marzą o nowym samochodzie. Po raz kolejny zakup to kosztowna inwestycja, która wymaga kredytu lub długich lat odkładania. Leasing pozwala spełnić marzenia od ręki.

Więcej podobnych publikacji

Te publikacje mogą Cię zainteresować