niedz.. maj 19th, 2024

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Kredyty hipoteczne i warunki, jakie należy spełnić

2 min read

W dzisiejszych czasach wielu ludzi marzy o posiadaniu własnego domu albo mieszkania, w którym można codziennie funkcjonować albo odpoczywać po ciężkim dniu w pracy, itp.

Niestety koszt zakupu gotowego domu lub jego budowy potrafi być bardzo wysoki i sięgać setek tysięcy, a nawet milionów złotych. Nic więc dziwnego, że spore grono ludzi poszukuje skutecznych metod finansowania takich sporych zakupów. Godne uwagi są przede wszystkim kredyty hipoteczne dostępne w ofertach wielu polskich banków. Dzięki nim można uzyskać finansowanie, które jest spłacane w odpowiednio dobranych miesięcznych ratach.

Kredyty hipoteczne i warunki, jakie należy spełnić

Co warto wiedzieć o warunkach kredytu hipotecznego?

Oczywiście uzyskanie tak dużego finansowania, jakim jest kredyt hipoteczny wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej przez klienta. Na ogólną ocenę takiej zdolności wpływa wiele czynników. Niezwykle istotna jest między innymi wysokość miesięcznych zarobków, pomniejszona o comiesięczne opłaty i wydatki na życie. Klient w oczach banku musi być w stanie spłacać swoje zobowiązania kredytowe. W przeciwnym wypadku nie ma on szans na kredyt.

Istotną rolę w zakresie oceny zdolności kredytowej odgrywa również historia kredytowa klienta. Większą szansę na uzyskanie lepszej kwoty finansowania mają klienci, którzy posiadali już jakieś kredyty i spłacali je bez żadnych opóźnień. Dzięki temu ich historia kredytowa jest pozytywna i w oczach banku zyskują odpowiednią wiarygodność. O wiele gorzej wygląda sytuacja u osób, które posiadają negatywną historię z informacjami o zaległościach, itp.

Dużym wsparciem w procesie starania się o kredyt hipoteczny jest profesjonalny doradca kredytowy. Taki fachowiec pomaga w znalezieniu najkorzystniejszej oferty, a także udziela wsparcia w wypełnianiu wniosku i załatwianiu innych formalności. Dobrzy doradcy kredytowi są dość często w stanie prowadzić negocjacje mające na celu wypracowanie lepszych warunków kredytowania. Warto więc zwrócić uwagę na takich wyspecjalizowanych fachowców.