wt.. cze 25th, 2024

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Jakie są nowoczesne rozwiązania płatnicze dla e-commerce? Przegląd

2 min read

Robienie zakupów bez wychodzenia z domu, nigdy nie było tak proste. Właściciele sklepów internetowych prześcigają się w pomysłach na to, jak zdobyć nowych klientów. Okazuje się, że oprócz atrakcyjnych cen i wysokiej jakości asortymentu dla odbiorcy liczą się także kwestie techniczne związane z obsługą strony, czyli sposoby płatności.

 

 

Szybka szóstka

Od pewno czasu polskie e-sklepy umożliwiają swoim klientom opłacanie zamówienia BLIKiem. Ten sposób płatności online jest niezwykle łatwy w użyciu. Podczas wyboru metody płatności należy kliknąć w opcję BLIK. W następnym kroku konieczne jest wygenerowanie sześciocyfrowego kodu. Można to zrobić przez aplikację mobilną banku. Kod ten należy przepisać w odpowiednie miejsce serwisu transakcyjnego. Na koniec wystarczy zatwierdzić proces. Wszystko trwa nie dłużej niż dwie minuty. Co więcej, nie ma konieczności uzupełniania żadnych danych odbiorcy przelewu. Wszystko dzieje się całkowicie automatycznie. Płatności online BLIKiem mają pełną listę zalet. Jest to rozwiązanie szeroko dostępne, a jednocześnie bezpieczne i proste w obsłudze.

Znane i lubiane

Tak zwane szybkie przelewy, czyli pay-by-link cieszą się ogromną popularnością. Podczas składania zamówienia należy wybrać operatora płatności. W kolejnym kroku kliknąć w ikonę konkretnego banku. W tym momencie system powinien przekierować użytkownika na stronę wcześniej wskazanego serwisu bankowego. Tam konieczne będzie logowanie. Następnie na ekranie ukażą się uzupełnione już dane do przelewu. Podobnie jak w przypadku BLIKa, klient nie musi niczego kopiować, ani przepisywać. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie płatności. W tym celu najczęściej wykorzystuje się specjalne kody weryfikacyjne, umieszczone w SMSach. Ta metoda płatności online jest zazwyczaj bezpłatna, choć oczywiście zdarzają się przypadki, gdy klient podczas transakcji będzie musiał ponieść koszty prowizji. Na szczęście nie są one zbyt duże.

Przegląd wszystkich dostępnych sposobów internetowych płatności byłby dość obszerny. Pay-by-link i BLIK to najchętniej i najczęściej wybierane opcje, dlatego wielu właścicieli e-sklepów decyduje się właśnie na nie.