sob.. cze 25th, 2022

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Jaką rolę odgrywa adwokat?

2 min read

Osoby które zostały zatrzymane lub też oskarżone w różnych sprawach oczywiście mogą liczyć na pomoc prawnika, w tym przypadku adwokat powołując się na obowiązujące przepisy może dążyć do ułaskawienia, uniewinnienia twojego klienta.

Oczywiście będzie mu zależało aby kara jaką otrzyma jego klient była jak najniższą, oczywiście będzie dążył do pełnego ułaskawienia swojego klienta. W zależności od problemów z prawem jakie będziemy mieli należy poszukiwać prawnika który specjalizuje się w danym obszarze prawa.

Jaką rolę odgrywa adwokat?

Adwokat w sprawach karnych

Jeżeli mamy problemy z urzędem skarbowym wówczas może dojść do zatrzymania, może nastąpić kontrola, zajęcie dokumentów, mienia, pieniędzy oskarżonego. Warto zwrócić uwagę iż tego rodzaju przeszukania mogą odbywać się w firmach, jak również w domach przedsiębiorców. W tym przypadku z pewnością kontrola karno-skarbowa będzie dążyła do zabezpieczenia dokumentacji firmy, jak wiadomo może to zakończyć się przerwą w działaniu firmy, nawet może grozić to zamknięciem biznesu. Dlatego też szybka reakcja prawnika z pewnością może uratować firmę, jeżeli nastąpiła pomyłka należy jak najszybciej wyjaśnić.

Oczywiście prawnik może pomagać nam na wielu różnych etapach postępowania, na samym początku kancelaria adwokacka może podjąć się obrony oskarżonego w toku postępowania przygotowawczego. Zatem mamy szansę iż sprawa zostanie szybko wyjaśniona, oskarżenia wobec naszej osoby okażą się niesłuszne. Jednak jeżeli doszło do postępowania sądowego w różnych instancjach, wówczas będziemy mogli być reprezentowani w postępowaniu także wykonawczym. W tym przypadku adwokat będzie dążył do odroczenia wykonania kary, można także wystąpić o przerwię w wykonywaniu czy też zawieszenia. W niektórych wypadkach będziemy mogli także wystąpić o dozór elektroniczny zamiast kary więzienia.

Z pewnością musi być to bardzo doświadczony adwokat Rybnik jest miastem gdzie znajdziemy kancelarie adwokackie które będą pomogły pomóc nam w bardzo wielu sytuacjach, może być to przykładowo problem z prawem karnym, jak również ze sprawami karno-skarbowym. Z pewnością firma która została niesłusznie oskarżona o różnego rodzaju przestępstwa finansowe może zostać szybko oczyszczona z zarzutów.

Więcej podobnych publikacji

Te publikacje mogą Cię zainteresować