niedz.. mar 26th, 2023

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Inwestycje Mieszkaniowe i inwestycje w wynajem – czy to się opłaca?

2 min read

Bez wątpienia rynek nieruchomości jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce. Jednak czy warto w niego inwestować? Czy można zarobić na kupowaniu mieszkań pod wynajem? Sprawdzamy!

Wynajem mieszkań w Polsce – jak to wygląda w praktyce?

Inwestycje Mieszkaniowe, podobnie jak wynajem mieszkań w Polsce to temat rzeka, więc można o nim mówić bez końca. Wydawać by się mogło, że w czasach, gdy zakup mieszkania graniczy z cudem, ludzie będą decydować się na wynajem. Dlatego bardzo wiele osób widząc w tym szansę na zarobek, kupują mieszkania, urządzają je i oddają pod najem. Jednak tak słodko wygląda tylko w teorii, ponieważ rynek wynajmu wcale nie cieszy się tak dużą popularnością, jak kiedyś. Dlaczego? Najemcy ustalają bardzo wysokie stawki za swoje mieszkania, więc ludzie wolą te pieniądze przeznaczyć na spłatę kredytu, niż na zapłatę za miejsce, które nigdy nie będzie do nich należeć, zwłaszcza że do swojej dyspozycji mają różnego typu wsparcia, w tym kredyty hipoteczne. Oczywiście to nie stanowi reguły, więc na rynku znajdą się też takie osoby, które zdecydują się na wynajem.

Inwestycje Mieszkaniowe – czy to ma sens?

Od razu pojawia się pytanie, czy w takim razie warto wchodzić w rynek nieruchomości? Inwestycje Mieszkaniowe, czy mają jakiś sens? Może lepiej zainwestować w coś innego? Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Rynek nieruchomości, choć intensywnie się rozwija, bywa bardzo zmienny, co oznacza, że na inwestycji albo zarobimy, albo stracimy, a nasze powodzenie będzie zależeć od kilku kwestii. Jakich? Przykładowo od tego, jak bardzo znamy rynek nieruchomości, czy umiemy wybić się ze swoim mieszkaniem, czy też nie. Aby zarobić na nieruchomości, nie wystarczy ładne mieszkanie i dobra lokalizacja, potrzeba też reklamy, inwestycji w nieruchomość i dbanie o swoich lokatorów. Należy pamiętać, że to nie my robimy przysługę, wynajmując lokum, bo to od najemcy zależy, czy będziemy zarabiać.