niedz.. maj 19th, 2024

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Dropshipping – co to? Poznaj zasady!

2 min read

Coraz więcej klientów decyduje się na zakup produktów on-line.

To znacznie wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ można zamówić interesującą rzecz z dostawą prosto do domu. Jeśli produkt będzie z kolei nieodpowiedni – wystarczy go jedynie spakować w karton i odesłać. Rynek e-commerce w Polsce coraz szybciej się rozwija. Dlatego też jest coraz więcej osób, które pragną rozpocząć sprzedaż w Internecie. Wielu z nich boi się jednak inwestycji ogromnych pieniędzy, by zakupić towar. Jednakże istnieje forma sprzedaży, taka jak dropshipping. Co to jest i jakie są jego zasady? Przeczytaj artykuł!

Dropshipping – co to? 

To, że jest to coraz bardziej popularne pojęcie – nie ulega żadnym wątpliwościom. W związku z tym wyszukiwarka Google szaleje, gdy po raz kolejny otrzymują zapytanie ,,dropshipping co to’’. Dropshipping to nic innego jak model logistyczny, w którym pomijamy proces wysyłki towaru od dostawcy do sprzedawcy. To właśnie tutaj produkty wysyłane są bezpośrednio trafiają od dostawców w ręce klienta. Prawda, że proste? Poznaj zatem zalety zastosowania takiego modelu logistycznego w Twojej firmie!

Jakie zalety ma dropshipping? 

  • łatwiejsza logistyka,
  • brak inwestycji w towar,
  • brak kosztów magazynowania towaru,
  • przeniesienie odpowiedzialności za wysyłkę na dostawcę.

To tylko kilka przykładowych pozytywów, jakie dostarcza dropshipping. Co to znaczy? Oznacza to, że prowadzenie własnego przedsiębiorstwa jest jeszcze prostsze! Powyższe zalety wskazują na to, że można sprzedawać w Internecie nawet bez posiadania własnego magazynu czy towaru na stanie. 

Podsumowanie 

W powyższym artykule wyjaśniono zasady dropshippingu. Jeśli nadal myślisz tylko o tym: ,,dropshipping co to’’ – przeczytaj go ponownie. To model logistyczny sprzyjający początkującym przedsiębiorstwom. Jeśli chcesz jak najłatwiej i jak najszybciej wystartować z dropshoppingiem w swoich działaniach sprzedażowych – sprawdź ErpBox i jego możliwości tutaj: https://www.erpbox.pl/integracje-z-hurtowniami/. To nowoczesny system do zarządzania sprzedażą internetową z jednego miejsca, który przyniesie Ci obniżenie kosztów, szybką aktualizację stanów magazynowych i wiele więcej korzyści.