sob.. cze 25th, 2022

1Finanse.eu – Portal finansowy

Pomocne informacje na tematy finansowe w naszym kraju.

Chcesz, aby Twój kot żył długo? Wypróbuj te pomysły na pielęgnację kota

3 min read

Kot może być wspaniałym zwierzakiem.

W końcu nie muszą chodzić, nie lubią kąpieli i wydają się dbać o siebie. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz dla nich zrobić, nawet jeśli mogą tak nie myśleć. Oto kilka wskazówek dla kotów, których możesz przestrzegać, aby zapewnić swojemu kotu wspaniałe życie.Nigdy nie chcesz, aby sznury twoich zasłon zwisały w dół. Kotowi łatwo jest złapać głowę między sznurki podczas zabawy z nimi. Może to poważnie zranić lub zabić twojego kota. Dlatego upewnij się, że sznurki drapowania są przypięte z dala od zasięgu Twojego kota.Nie bądź nachalny, kiedy poznajesz swojego nowego kota. Koty wolą mieć kontrolę i brać wszystko we własnym tempie. Upewnij się, że Twój nowy kot jest wygodny i bezpieczny. Pozwól kotu poświęcić trochę czasu na odkrywanie nowego środowiska. Kiedy Twój kot poczuje się jak w domu, będzie bardziej prawdopodobne, że spróbuje się z Tobą zaprzyjaźnić.Od czasu do czasu zabieraj kota do weterynarza. Wielu właścicieli kotów unika weterynarza, ponieważ przygotowanie kota do wyjścia tam, gdzie nie chce, może być trudniejsze! Łatwo też uniknąć weterynarza, ponieważ koty wydają się tak samodzielne. Jednak mądrze jest zabrać kota do weterynarza, aby uniknąć problemów.Ważne jest, aby karmić kociaka wyłącznie karmą przygotowaną specjalnie dla kociąt. Karma dla kotów zawiera więcej tłuszczu i białka, co pomaga utrzymać zdrowe ciało rosnącego kota. Karma dla dorosłych kotów jest chudsza i nie jest specjalnie skomponowana w taki sam sposób jak karma dla kociąt. Chcesz, aby Twój kot żył długo? Wypróbuj te pomysły na pielęgnację kota

Twój kociak będzie rósł bardzo szybko w krótkim czasie, dlatego ważne jest, aby prawidłowo się odżywiał.Często zajmuj się kociakiem.

Im dłużej Twój kot jest traktowany jako kociak, tym chętniej zaakceptuje bycie traktowanym, gdy dorośnie, zwłaszcza wokół łap. Jest to ważne, ponieważ wszystkie koty będą musiały od czasu do czasu odwiedzać weterynarza, a proces ten jest znacznie łatwiejszy i mniej stresujący, jeśli kot jest przyzwyczajony do obsługi. Ułatwi również pielęgnację i przycinanie paznokci.Pozwól kotu ćwiczyć swój instynkt łowiecki. Koty są urodzonymi myśliwymi; nie oznacza to jednak, że musisz pozwolić myszom na atakowanie twojego domu. Ukryj smakołyki i zabawki w całym domu, a Twój kot będzie się świetnie bawić polując na ich smakołyki. Możesz także znaleźć zabawki z piór i laserów, na które Twój kot może gonić i rzucać się na nie.Wypróbuj wkładki do pudełek dla kotów. Mogą nie działać dla wszystkich, ale mogą być pomocne, jeśli pracują dla Ciebie. Wyłóż kuwetę jedną z tych wkładek, a następnie włóż żwirek dla kota jak zwykle. Jeśli działa poprawnie, powinieneś być w stanie zebrać wkładkę i wyrzucić śmieci. Niestety, czasami koty po prostu drapią wkładkę na kawałki, gdy prowadzą swoją działalność.Jeśli chcesz dobrze wychowanego kota, który nie jest podatny na gryzienie i drapanie, upewnij się, że nie próbujesz adoptować kota, gdy jest za młody. Kociak nauczy się od mamy i całego rodzeństwa właściwych kocich zachowań w ciągu 12-16 tygodni.Twój kot może nie myśleć, że cię potrzebuje, ale tak jest. Jeśli skorzystasz ze wskazówek zawartych w tym artykule, możesz stać się jeszcze bardziej potrzebny. Te wskazówki mogą pomóc Twojemu kotu zachować zdrowie i szczęście, więc wypróbuj każdą z nich. Możesz nawet wyszukać więcej wskazówek, aby Twój kot miał jak najlepsze życie.

Więcej podobnych publikacji

Te publikacje mogą Cię zainteresować