Leasing Prywatny – czym jest i kto może z niego skorzystać?
2 min readNie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów leasingu. Największą popularnością cieszy się leasing wśród przedsiębiorców, gdzie przedmiotem leasingu są samochody. Jednak istnieje też coś takiego jak leasing konsumencki. Co to za rozwiązanie i kto może z niego skorzystać? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!
Leasing Prywatny – czym jest?
Za każdym razem, gdy pada hasło leasing, na myśl przychodzą nam osoby prowadzące firmy, przedsiębiorcy oraz właściciele bardzo dużych korporacji. Jednak nie każdy leasing dotyczy strefy biznesu, bo istnieje też leasing dla osób indywidualnych. Leasing Konsumencki, bo to właśnie o nim mowa, dedykowany jest wszystkim tym, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Jego zasady nie różnią się praktycznie niczym od leasingu dla strefy biznesu, co oznacza, że leasingodawca, na warunkach określonych w umowie, zobowiązuje się udostępnić leasingobiorcy, samochód w zamian za określoną comiesięczną opłatę. Wszystkie warunki leasingu opisane są dokładnie w umowie, więc z góry wiemy, ile będzie kosztował nas leasing i opłaty nie ulegną zmianie w trakcie jej trwania.
Leasing Prywatny – dla kogo takie rozwiązanie?
Leasing Prywatny, jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest rozwiązaniem dla tych osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Kto dokładnie może skorzystać z leasingu konsumenckiego? Tak naprawdę to rozwiązanie jest dostępne dla każdej osoby indywidualnej. Jeśli marzy nam się samochód, na który nas nie stać, to możemy wybrać leasing. Leasing to także dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą zaciągać zobowiązań na długie lata po to, by kupić samochód, który pewnie szybciej się zużyje, niż my spłacimy długi. Zakup dobrej jakości samochodu często wiąże się z kilkutysięczną kwotą, więc, zamiast szukać sposobów gotówki i zaciągać kredyty, lepiej wziąć je w leasing. Jedyne, co trzeba zrobić, by z niego skorzystać, to wybrać firmę leasingową, zgłosić się do niej i omówić warunki umowy. Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów pozostaje podpisać umowę i czekać, aż leasingodawca udostępni nam samochód.